Археологи виявили в Греції невідоме античне місто

13 грудня 2016, 18:05
Нові розкопки в центральній Греції дозволили виявити давнє місто з фортечними мурами

Дослідження проводилися міжнародною групою Vlochos Archaeological Project в складі вчених з Греції та Швеції. На думку вчених, вік знахідки в центральній Греції — близько 2500 років. Про результати розкопок повідомляється в прес-релізі Гетеборзького університету.

Відео дня

Археологи з Університету Гетеборга почали вивчати раніше невідоме місто біля села Влохос, в п'яти годинах на північ від Афін. Археологічні рештки розкидані навколо пагорба Стронгіловоуні на великих фесалійських рівнинах і можуть бути віднесені до кількох історичних періодів.

"Те, що раніше вважалося руїнами якогось неактуального поселення на пагорбі, тепер, мабуть, буде вважатися залишками міста. І це результати роботи тільки за один археологічний сезон", - розповідає керівник польових робіт Робен Ренлунд з Гетеборга.

"Той факт, що ніхто ніколи не досліджував цей пагорб, є абсолютно дивним", - підкреслив Робен.Замість невеликого поселення під пагорбом знайшли справжнє місто, оточене кріпосними стінами. Крім стін, вчені знайшли міську площу, вулицю, а також керамічні черепки і монети. Найдавніші артефакти датувалися кінцем VI століття до нашої ери; за словами археологів, місто процвітало в IV-III століттях до нашої ери.

Спочатку вчені вирішили, що приблизно в II столітті до нашої ери мешканці залишили місто після завоювання римлянами. Але пізніше дослідники виявили, що кріпосні стіни міста реставрували в IV-VI століття нашої ери.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X