Археологи розкрили подробиці про пошуки фрагмента черепа Будди в Китаї

2 липня 2016, 14:26
У склепі одного з храмів Нанкіна (Китай) археологи знайшли останки буддійських святих, в тому числі і тім'яну кістку, яка ймовірно належала Будді (Сіддхартха Гаутама). Дані про розкопки були опубліковані в журналі Chinese Cultural Relics

Останки покоїлися в золотій скрині, яка була поміщена в більшу срібну скриню. Та, в свою чергу, була покладена в модель ступи (буддійська архітектурна споруда), виконану з сандалового дерева. Ступа висотою в 117 см і шириною 45 см зберігалася в залізній скрині, а та – в кам'яній.

Відео дня

Кам'яна скриня була покрита написами, що вказують на те, що її створили близько 1000 років тому. На внутрішніх стінках скрині написана історія про те, як тім'яна кістка Будди потрапила на територію Китаю. Її автором виступив Демінг.

Демінг запевняє, що після смерті Будди індійський імператор Ашока "розділив його останки на 84000 частин". З них 19, в тому числі і тім'яна кістка, потрапили в Китай. Як пише Демінг, останки зберігалися у храмі, зруйнованому приблизно 1400 років тому, а пізніше відбудованому китайським імператором Чжень-цзуном.

Археологи, що знайшли поховання, не впевнені в тому, що знайдена ними тім'яна кістка належала Будді. Тим не менш, кістка була з почестями похована в буддійському храмі Цися, розташованому в передмістях Нанкіна.

Дослідження склепу, в якому була знайдена кістка, проводилися ще в 2007-2010 роках. Однак наукова робота, присвячена йому, була опублікована лише в минулому році. Спершу вона з'явилася в журналі Wenwu на китайській мові. Пізніше вона була перекладена на англійську і опублікована в англомовній версії Wenwu, що називається Chinese Cultural Relics.

Показати ще новини
Радіо NV
X