Коли ми їх знайдемо? А вони нас бачать? Найцікавіші дослідження з пошуку позаземного життя у 2022 році

Пошуки позаземного життя — одне з найважливіших завдань космології (Фото:mcornelius / depositphotos)
Зародження життя у космосі — це унікальна подія, а його пошук — це Золотий Грааль космології. Як мінімум, якщо дивитися на результати наших пошуків позаземної цивілізації чи хоча б мікробного позаземного життя. Що ж про це ми дізналися у 2022 році?
Тема інопланетян вже давно турбує багатьох людей. Чи несуть вони загрозу для нашої цивілізації? А можливо вони допоможуть нам зробити технологічний стрибок? Чи їх і зовсім не існує? Лунають також заклики спочатку розібратися з тим, що ми знаємо про власний космічний дім (за попередніми оцінками, на це піде ще не одне століття), а вже потім лізти за межі Сонячної системи та шукати життя біля інших зірок.
Одне з найвідоміших визначень, яке рано чи пізно виринає у розмовах про пошуки інопланетян, — парадокс Фермі. Коротко його можна описати так: чому, попри всі дослідження, ми досі не виявили жодного переконливого доказу існування інопланетян?
Причин може бути безліч: недостатня розвиненість сучасних технологій, що обмежує наші пошукові можливості; інопланетне життя в принципі може бути чимось іншим, зовсім не схожим на людську форму життя; зрештою, людство і справді може бути єдиною розвиненою цивілізацією у видимому Всесвіті.
Можливо, якусь форму відповіді нам скоро зможе надати влада США, яка останніми роками все активніше висвітлює свою діяльність з дослідження НЛО, а нещодавно визначила, що деякі з цих об'єктів не є рукотворними та навіть можуть загрожувати людству.
Так, те, про що раніше ми читали лише у науковій фантастиці, вже стало частиною життя деяких військових і вчених — вони вивчають загадкові летючі об'єкти, які були зафіксовані на фото та відео. Проте є ще багато інших досліджень — про найцікавіші з останніх ми вам і розкажемо.
У нашій галактиці існує чотири небезпечні позаземні цивілізації