Американські вчені навчилися лікувати рани зміїною отрутою

27 жовтня 2015, 13:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники з університету Райса (США) розробили новий гідрогель, що сприяє швидкому згортанню крові. Основним інгредієнтом є отрута змії.

Препарат, що отримав назву SB50, містить батроксобін. Це отрута, що виділяється двома видами гримучих змій, що мешкають в Південній Америці. Його коагулянтні властивості відомі з 30-х років минулого століття. Батроксобин застосовувався в медицині і раніше, але дослідники з університету Райса додали його в гідрогель власної розробки, тим самим поліпшивши свертывающие властивості речовини.

Відео дня

SB50 наноситься на рану в рідкому вигляді, але потім швидко перетворюється на гель. Випробування показали, що новий препарат може зупинити кровотечу з рани всього за 6 секунд. SB50 здатний ефективно згортати кров навіть за умови, що в ній містяться антикоагулянти. Це відкриває для препарату широкі можливості в медицині, зокрема, хірургії.

«Вражаюче, як можна взяти щось таке смертельне і зробити з нього те, що володіє величезним потенціалом для порятунку життів», - говорить хімік з університету Райса Джеффрі Хартгенрік.

Втім, поки це швидше перспективна розробка, ніж готовий продукт. Перш ніж препарат почнуть використовувати в клінічній практиці, йому ще необхідно отримати схвалення від Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA). Сам батроксобин таке схвалення вже має, а ось гідрогель – ні. Хартгенрік вважає, що необхідні роки випробувань, перш ніж SB50 поповнить список лікарських препаратів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X