Американські вчені з'ясували, що читання продовжує життя

11 серпня 2016, 15:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідження вчених зі Школи громадського здоров'я Єльського університету показало, що читання книг у зрілому віці може продовжити життя на кілька років

У дослідженні американських вчених брало участь 3635 осіб у віці від 50 років. За ними велося спостереження протягом 12 років. По завершенні дослідження вчені встановили, що учасники, які багато читали, в середньому жили на 23 місяці довше тих, хто не приділяв уваги читанню.

Відео дня

В ході дослідження учасники були розділені на 3 групи. У першій були представлені люди, які приділяли читанню більше 3,5 годин на тиждень, в другій – ті, хто читав менше 3,5 годин на тиждень, а до третьої – ті, хто не читав зовсім. У результаті вчені з'ясували, що у найбільш читаючої групи ймовірність померти була на 23% нижче, ніж у нечитаючої. У проміжній групі шанси були нижче на 17%.

За словами одного з авторів дослідження Авні Бавіши, чим більше читали учасники, тим довше жили, але "навіть 30 хвилин читання на день сприяє продовженню життя". Крім того, вчені з Єльського університету відзначили, що такий ефект має читання саме книг, а не журналів чи газет.

У майбутньому дослідники з Єльського університету планують дізнатися, чи приносить читання ще яку-небудь користь для здоров'я і який вплив надають електронні та аудіокниги.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X