Американські вчені: відсипатися на вихідних шкідливо для здоров'я

30 листопада 2015, 12:25
Ті, хто рано встають на роботу по буднях і "відіграються" на вихідних, довго відсипаючись, шкодять своєму здоров'ю. До такого висновку прийшла група дослідників з Піттсбурзького університету

Вони вивчили звички, пов'язані зі сном, у групі з 447 чоловіків і жінок у віці від 30 до 54 років, які працюють, щонайменше, 25 годин на тиждень за межами дому. Учасникам були видані браслети, що стежили за їх активністю і сном 24 години на добу протягом тижня. Крім того, вчені поставили їм низку питань, що стосуються харчування і фізичних навантажень.

Відео дня

З'ясувалося, що приблизно 85% учасників довше спали у вихідні, ніж у робочі дні. При цьому у них спостерігалося більше проблем зі здоров'ям. Любителі поспати, як правило, мали надмірну вагу, а їх холестеринові профілі були гірше. За словами Патриції Вонг, яка проводила дослідження, різкі стрибки в звичному розкладі сну можуть призводити до змін у метаболізмі, що сприяють розвитку ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

"Якщо майбутні дослідження підтвердять отримані нами результати, всьому суспільству доведеться задуматися, як соціальні та трудові зобов'язання впливають на наш сон і здоров'я", - каже Патриція Вонг, додаючи, що на робочих місцях слід проводити роз'яснення, щоб співробітники могли приймати більш зважені рішення при формуванні графіка сну і неспання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X