Американські вчені поставили під сумнів існування ядра Землі

20 лютого 2018, 21:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Геологи припустили, що внутрішнє ядро ​​Землі не могло виникнути 4,2 мільярда років тому в тому вигляді, в якому його собі уявляють вчені.

Джеймс ван Орман з університету в Клівленді та його колеги впевнені, що тверде залізне ядро Землі "суперечить законам фізики", повідомляється в статті Science Direct.

Внутрішнє ядро ​​нашої планети, за даними сейсмологів, являє собою тверду кулю, що має радіус приблизно 1220 км. Вчені вважають, що ядро ​​складається із залізо-нікелевого сплаву і низки легких елементів. Температуру на межі внутрішнього ядра оцінюють приблизно в 5700 до (5400° C).

Відео дня

"Якщо ядро ​​юної Землі повністю складалося з чистої, однорідної рідини, то тоді внутрішнє ядро ​​не повинно існувати в принципі, оскільки ця матерія не могла охолодитися до тих температур, за яких його формування було можливо. В цьому полягає відкритий нами парадокс", - розповідає Джеймс ван Орман.

На думку Ормана, залишається два варіанти: або ядро ​​планети повністю замерзло, або воно досі залишається повністю рідким. Однак обидва ці варіанти невірні - наша планета має внутрішнє тверде і зовнішнє рідке ядро. Вирішити парадокс американські геологи поки не можуть.

Відзначимо, на початку 2017 року НВ писало, що шведські фізики з'ясували, чому ядро Землі залишається твердим, незважаючи на надвисокі температури. Дослідники з Королівського технологічного інституту в Швеції припускають, що в ядрі Землі існує свого роду залізний сердечник.

Атомні структури заліза здатні змінюватися під впливом зміни температури і тиску. При кімнатній температурі та за нормального тиску залізо є в так званій фазі об'ємно-центрованої кубічної структури (ОЦК) кристалічної решітки. Під високим тиском решітка переходить в гексагональну щільноупаковану фазу.

Як відзначають дослідники, їх колеги, швидше за все, вже бачили кристали заліза при таких умовах, однак вони неправильно інтерпретували результати експериментів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X