Американські вчені побудували лазер для охолодження рідини

17 листопада 2015, 20:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Лазери асоціюються з високими температурами, але групі дослідників з Вашингтонського університету вдалося домогтися зворотного. Вони створили лазер, здатний охолоджувати рідини. В ході випробувань пристрій охолодив воду приблизно на 2°С. Здавалося б, невелике зниження температури, але досі лазери для охолодження рідини не застосовувалися, тож в даній області це прорив

"Зазвичай, коли ви йдете в кіно подивитися на лазери в Зоряних війнах, вони нагрівають предмети. Це перший випадок використання лазерного променя для охолодження рідин, як вода, у повсякденних умовах. Питання, чи можна домогтися такого, залишався відкритим, оскільки зазвичай вода нагрівається, коли її підсвічують", - сказав провідний автор проекту Пітер Позоськи.

Відео дня

В ході випробування свого пристрою вчені помістили у воду мікроскопічний кристал і підсвітили його інфрачервоним випромінюванням. Світіння, видаване кристалом, володіло більшою енергією, ніж поглинене ним світло, і витяговало тепло з кристала і води.

Поки що команда, яка працювала над охолоджуючим лазером, використовувала тільки один кристал, оскільки для роботи з більшою кількістю потрібен більш потужний лазер. За словами Позоськи, в даний час процес лазерного охолодження потребує значної кількості енергії, але вчені розраховують, що в майбутньому ефективність даної технології зросте.

Творці охолоджуючого лазера вважають, що їхнє відкриття може бути застосоване в різних сферах. Наприклад, його можна використовувати для охолодження клітини в процесі поділу або відновлення, що дозволить сповільнити швидкість цих процесів і дасть дослідникам можливість краще вивчити їх.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X