Американські хіміки знайшли спосіб здешевити смартфони

30 жовтня 2015, 17:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з Орегонського Університету вважають, що пора замінювати літій, що використовується в елементах живлення, на калій.

Сучасні смартфони та електромобілі використовують літій-іонні батареї. Проте група вчених з Університету орегона вважає, що їм можна знайти гідну заміну. Вони хочуть використовувати в елементах живлення калій замість літію.

Відео дня

«Десятиліттями люди вважали, що калій не може працювати в батареях з анодами з графіту та інших форм вуглецю», - стверджує хімік Сюлей Цзи у статті «Вуглецеві електроди для калій-іонних батарей», опублікованій в журналі Американського хімічного товариства.

Цзі збирається перевірити це переконання на міцність. Він з командою вже досяг певного прогресу в роботі з калій-графітовими батареями, але про прорив говорити рано. Таке з'єднання не дуже ефективно. Щоб розкрити потенціал калію, Цзі з колегами прагнуть розробити інший вуглецевий матеріал на заміну графіту. Але навіть у такому випадку калій-вуглецеві батареї не дотягнуть до літій-іонних в плані ємності.

«Можна сказати, що енергоємність калій-іонних батарей ніколи не буде більше, ніж у літій-іонних. Однак вони можуть забезпечити більш тривалий цикл життя, високу питому потужність, набагато більш низьку вартість і їх можна впровадити в процеси виробництва вуглецевих анодних матеріалів», - говорить Цзи.

Якщо у команди Сюлея все вийде, це може змінити не тільки індустрію елементів живлення. Калій зустрічається в природі в 880 разів частіше, ніж літій. Отже, виробництво калієвих батарей буде дешевше, а це може повести за собою здешевлення продуктів, які нині використовують літій-іонні. Все тих же смартфонів і електромобілів. Ну, а якщо батареї будуть більш живучими, то і пристрої зможуть служити довше.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X