Американські дослідники: наркотики рятують від самогубств

9 лютого 2016, 17:02
Дослідження групи американських учених показало, що малі дози опіоїдів допомагають у боротьбі з думками про самогубство, притупляючи емоційну біль

Опіоїди застосовуються для усунення фізичного болю, але авторів роботи, опублікованої в American Journal of Psychiatry, зацікавив їх вплив на емоційну біль. Для свого дослідження вони вибрали бупренорфін. Він менш небезпечний, ніж інші опіоїди, оскільки після певної дози ефект від нього перестає посилюватися. Таким чином, дослідники знизили ризик передозування для учасників дослідження.

Відео дня

В експерименті взяло участь 60 осіб, 40 з яких протягом місяця отримували малі дози бупренорфіну, а решта 20 – плацебо. Кожен з учасників проходив тест, що дозволяє визначити рівень схильності до самогубства. Наприкінці місяця показники в групі, яка приймала бупренорфін покращилися істотніше, ніж у групі плацебо. У той же час двоє учасників (по одному з кожної групи) за місяць зробили спробу самогубства.

Дослідникам ще належить відповісти на ряд питань. Наприклад, вони ще не випробували опіоїд на пацієнтах, які пройшли через наркозалежність. Крім того, вчені прагнуть з'ясувати, чи підвищиться ефективність лікування, якщо збільшити дозу бупренорфіну. Вони вважають, що потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, яким пацієнтам слід давати опіоїди, а також упевнитися в безпечності і ефективності методу.

Як раніше повідомляло НВ, в деяких медичних і дослідницьких установах США лікарі застосовують для лікування депресії кетамін – знеболювальне, яке також використовується як наркотик.

Показати ще новини
Радіо NV
X