Американські лікарі вирішили замінити антидепресанти наркотиками

5 лютого 2016, 15:43
В якості чудодійного препарату американськими лікарями розглядається кетамін – препарат, що в медицині застосовується як анестетик, але також має репутацію наркотику

Як запевняє доктор Енріке Абреу з Портленда, який з 2012-го лікує своїх пацієнтів кетаміном, цей препарат діє дуже ефективно, в той час як традиційні антидепресанти можуть зовсім не спрацьовувати.

Відео дня

"Абсолютно очевидно, що він ефективний, - каже Енріке Абреу. - Реакція на нього просто вражаюча. Цей препарат на 75% більш ефективний, а це означає, що три чверті моїх пацієнтів почуває себе добре. У жодних ліків немає аналогічних показників".

Кетамін з'явився в 60-х роках минулого століття і зараз використовується в якості анестетика як лікарями швидкої допомоги, так і військовими медиками в зонах бойових дій. Його також застосовують як галюциногенний наркотик.

В останні роки до препарату стали придивлятися як до більш потужного, порівняно з традиційними антидепресантами, засобу від депресії. Наразі в деяких медичних та навчальних закладах США (у тому числі в Єльському та Каліфорнійському університетах) кетамін використовується саме з цими цілями. Пацієнти одержують невеликі дози препарату (менші, ніж використовуються для анестезії), оскільки вважається, що це запобігає ризику розвитку залежності.

Втім, у препарату є і недоліки. Так, у деяких пацієнтів він може викликати галюцинації. Крім того, у кетаміну є і свої противники, які вважають непереконливими доводи прихильників препарату. За словами Кейт Харріс зі школи психології в університеті Квінсленда (Австралія), більшість досліджень, що свідчать на користь кетмаина, не бере в розрахунок довгострокові ефекти від його прийому. Таким чином, до того, як остаточно будуть визначені всі недоліки і достоїнства цього препарату у боротьбі з депресією, ще мине час.

Показати ще новини
Радіо NV
X