Милішого цьогоріч вже не буде. У Колумбії врятували альбіноса рідкісного виду котячих

31 грудня 2021, 11:26
Альбінос, здається, поки що не дуже задоволений (Фото:Скріншот)

Альбінос, здається, поки що не дуже задоволений (Фото:Скріншот)

Снігово-білу самку рідкісного виду котячих — ягуарунді — знайшли в лісах Колумбії та перевезли до Парку охорони природи в Медельїні.

Справа в тому, що альбінізм тварини знижує її шанси на виживання в дикій природі, вважають місцеві екологи.

Представники служби охорони дикої природи помітили дитинча ягуарунді-альбіноса у центральному районі долини Абурра в Колумбії. Маля відвезли до найближчого заповідника для лікування і для постійного проживання.

Відео дня

Ягуарунді (Puma yagouaroundi) - найдрібніший вид пуми, що мешкає в Північній та Південній Америці, хоча в Мексиці (північній частині свого ареалу) вони зустрічаються дуже рідко. Ці тварини живуть поодинці і зустрічаються з іншими ягуарунді лише під час шлюбного сезону.

У дитинчати жіночої статі повністю біле хутро та червоні очі, що пов'язано з рідкісним захворюванням, яке називається альбінізмом. Це нездатність клітин виробляти пігмент меланін, який надає колір очам та волоссю. У звичайних ягуарунді хутро може бути червонувато-коричневим або сіруватим. Обидва типи можуть зустрічатися в одному посліді.

У дитинчати-альбіноса маленькі вушка, гладке тіло, короткі ноги та довгий хвіст. Незважаючи на те, що зараз вона зовсім маленька, експерти сказали, що вона може вирости до півтора метра завдовжки.

Читайте також: Рожевий дельфін, що змінює колір від емоцій, став зіркою японського музею

Ягуарунді зазвичай спаровуються в кінці року, коли вони можуть народити двох або трьох дитинчат після 63 днів вагітності. Альбінізм у тварин передається у спадок. Альбінізм є мутацією рецесивного гена, тобто дитинча-альбінос може з'явитися тільки у випадку, якщо обидва батьки несуть такий ген.

На жаль, тваринам-альбіносам важче вижити в дикій природі, тому що через відсутність пігментації їм важко маскуватися і уникати хижаків, також альбінізм заважає їм полювати через погіршення зору. Крім того, альбінізм збільшує вплив ультрафіолетових променів, що ускладнює пошук партнера.

Раніше НВ писав, що навесні 2019 року рідкісну білу велику панду зафіксували камери в національному природному заповіднику Волун у провінції Сичуань у Китаї.

Це — тварина-альбінос, у неї зовсім немає звичних для панд чорних плям.

За повідомленням, панда потрапила до об'єктиву інфрачервоної камери, встановленої на висоті близько 2000 метрів над рівнем моря в дикій природі, в середині квітня.

"Судячи з фотографій, це панда-альбінос, і їй від одного до двох років", - сказав дослідник з Пекінського університету, фахівець з ведмедів Лі Шен.

Читайте також: В Індії знайшли рідкісну черепаху-альбіноса. Вона схожа на плавлений сир.

Читайте також: Голодна кішка. Екологи опублікували рідкісні кадри вбивства ягуаром іншого хижака

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X