Голодна кішка. Екологи опублікували рідкісні кадри вбивства ягуаром іншого хижака — відео

6 січня 2021, 12:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Університету штату Вашингтон опублікували відео з Гватемали, на якому ягуар вбив оцелота під час водопою. Зазвичай ці хижаки не нападають один на одного.

У березні 2019-го в біосферному резерваті майя в Гватемалі фотопастки зняли дуже рідкісні кадри, на яких ягуар вбиває оцелота під час водопою.

Нещодавно екологи з США виявили ці кадри і опублікували їх у мережі.

Відео дня

Вчені пов'язують цей напад з кліматичними змінами і нестачею ресурсів, яка змушує хижаків пити воду в місцях, де вони можуть стати жертвою більших хижаків.

«Хоча напади хижака на хижака є рідкісними, ці випадки можуть почастішати в зв'язку з оспорюваними водними ресурсами. Люди рідко думають про тропічні системи як про посушливі, але у багатьох частинах світу тропічні дощі є доволі сезонними, і очікується, що зі зміною клімату деякі з цих тропічних екосистем стануть ще більш сезонними», - говорить доцент Університету штату Вашингтон Деніел Торнтон.

За його словами, чим більше ізольованими і рідкісними стають водні ресурси - тим частіше біля них буде відбуватися подібна активність.

Відомо, що ягуари зазвичай полюють на дрібних тварин, наприклад, броненосців або пекарів. Але час полювання набагато мілкіших оцелотів може збігатися з періодом активності ягуарів.

До недавнього часу вчені тільки підтверджували сліди оцелотів в фекаліях ягуарів, але відео з Гватемали стало першим фактичним доказом вбивства оцелота ягуаром.

«Ці вражаючі знімки з фотопасток ясно показують жорстоку конкуренцію дикої природи за дорогоцінні ресурси, такі як вода. На жаль, прогнозується погіршення кліматичних змін і пов'язаних з ними посух, а це означає, що попереду важкі часи для диких тварин, виживання яких залежить від водопою», - пояснюють увені.

Раніше в цьому ж місці вчені зафіксували сутичку двох ягуарів і напад ягуара на молодого тапира.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X