Airbus придумала літак зі з'ємним пасажирським салоном

26 листопада 2015, 20:02
Airbus знайшла спосіб, як підвищити ефективність перевезень авіапасажирів.

Заявка на патент літака зі з'ємним салоном була подана у 2013-му році. Тепер Бюро патентів і торгових марок США схвалило її, пише Wired.

З підлоги, верхньої частині фюзеляжу, яка кріпиться до підлоги і стінок, розташованих з обох кінців, виходить подоба контейнера. Всередині знаходиться пасажирський салон. Втім, у патенті йдеться, що з'ємна частина може призначатися для перевезення не тільки людей, але і багажу, або і того й іншого. Транспортування вантажів теж можливе.

Відео дня

Перевага розробки Airbus полягає в тому, що пасажири можуть зійти на борт ще до прибуття самого літака. Коли він подається, "контейнер" прикріплюється до нього, а після посадки – від'єднується, і йому на зміну приходить інший заповнений контейнер. Таким чином, час, проведений літаком на землі, скорочується. Це може сприяти збільшенню обсягів пасажирських перевезень.

Проте реалізація цієї ідеї виглядає проблематичною. Перед зльотом літак повинен проходити перевірку технічного стану. Літаку зі з'ємним салоном ця процедура необхідна не менше, ніж будь-якому іншому. Це може відняти частину зекономленого часу. Крім того, подібні літаки потребують переобладнання самих аеропортів. У патенті Airbus зазначено, які зміни повинні бути зроблені, але те, що рішення є ще не означає, що його поспішать втілити в життя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X