Африканський радіотелескоп відкрив понад 1000 нових галактик

22 липня 2016, 07:02
За допомогою радіотелескопу MeerKAT вчені змогли побачити 1300 нових галактик. Раніше вважалося, що в куточку Всесвіту, на який був спрямований MeerKAT, існує тільки 70 галактик

Новий радіотелескоп знаходиться в Північно-Капській провінції Південно-Африканської республіки. Примітно, що MeerKAT ще навіть не добудований і працює не на повну потужність. Наразі функціонує лише 16 антен-тарілок. Коли наприкінці 2017 року спорудження радіотелескопа буде завершено, їх буде вже 64.

Відео дня

"В даний час тільки 16 з 64 тарілок працюють, але MeerKAT вже виявився краще за будь-який аналог в Південній півкулі", - заявив міністр науки і технологій ПАР Наледі Пандор.

За словами астронома з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Майкла Річа, MeerKAT буде особливо корисний при вивченні радіогалактик.

"У деяких випадках радіогалактики можуть бути оточені пилом, і ви не побачите нічого, або майже нічого, через оптичний телескоп, - говорить він. – Однак за допомогою радіотелескопа, який проникає крізь пил, побачити їх можна легко".

З часом телескоп стане частиною Square Kilometre Array (SKA) – мережі з тисячі антен, розташованих у Південній Африці та Австралії. Як стверджує професор Джастін Джонас, який працює в проекті SKA, "MeerKAT буде лідируючим телескопом серед своїх аналогів до появи SKA".

Раніше в цьому році в Китаї був побудований радіотелескоп FAST діаметром 500 метрів, плани зі створення якого з'явилися ще в 1994-му році, а будівництво тривало 5 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X