А де море? Астрономи знайшли ознаки древніх річок на Марсі

25 лютого 2019, 22:03

Європейське космічне агентство ESA показало знімок поверхні Марса, на якому можна побачити сліди потоків води.

Дані були отримані з супутника ESA Mars Express, повідомляється на сайті ESA .

Ці знімки показують розгалужену систему сухих траншей і долин, ознаки прадавнього потоку води, які натякають на більш тепле і вологе минуле для Червоної планети. Зокрема, супутник сфотографував систему долин в південному нагір'ї Марса, oj розташована на схід від великого, відомого ударного кратера Гюйгенс і на північ від Еллади, найбільшого ударного басейну на планеті.

Відео дня

Ці утворення, віком від 3,5 до 4 млрд років є одними з найстаріших частин Марса, і тут спостерігається безліч ознак стародавнього водотоку. Топографія цього регіону передбачає, що вода стікала вниз з півночі (праворуч) на південь (ліворуч), вирізаючи долини до двох кілометрів в діаметрі і глибини 200 метрів.

Ми бачимо ці долини такими, якими вони є сьогодні, і зазнали значної і сильної ерозії з моменту їх утворення. Ця ерозія виднf у вигляді зруйнованих, згладжених, фрагментованих і розчленованих крайок долин, особливо в долинах, що проходять зі сходу на захід.

В цілому, система долин, мабуть, значно розгалужується, утворюючи малюнок, схожий на гілки дерев. Цей вид структури також спостерігається в системах річок на Землі. Особливо хорошим прикладом є річка Ярлунг Цангпо, яка тече від свого витоку в західному Тибеті через Китай, Індію та Бангладеш. На Марсі ці розгалужені канали були, ймовірно, утворені поверхневим стоком води в поєднанні з великими опадами.

Додамо, у вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлено анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Таким чином, ймовірно, в минулому клімат Червоної планети був набагато більш м'яким і теплим, а на її поверхні текли річки, існували озера і навіть моря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X