5000 м. Китай побудує астрономічну базу в Тибеті

22 вересня 2017, 18:10
Китай будує астрономічну базу в Тибеті на висоті понад 5 тисяч метрів над рівнем моря

Вчені вже почали роботи в окрузі Нгарі Тибетського автономного району в Південно-Західному Китаї, повідомляє агентство Сіньхуа.

Астрономічні спостереження вимагають ясної, прозорої, спокійної і сухої атмосфери, і знайти зручне місце для спостереження за хвилями різної довжини виявляється непросто. Округ Нгарі з його розрідженим повітрям і часто безхмарною погодою ідеально підходить для проведення досліджень Всесвіту.

Відео дня

За словами заступника директора Державної астрономічної обсерваторії Сює Суйцзяня, крім університетів та інститутів КНР, в проекті зацікавлені дослідницькі структури з Японії і США. База буде, зокрема, проводити дослідження по виявленню первинних гравітаційних хвиль і космічних променів.

Там же буде встановлено найбільший оптичний телескоп Китаю діаметром 12 метрів. Очікується, що він буде введений в експлуатацію вже в 2020 році.

Вчені також будують в Нгарі найбільшу в світі станцію для спостереження за первинними гравітаційними хвилями, званими "першим криком космосу після Великого Вибуху". Нгарі є одним з чотирьох місць у світі, що вважаються найбільш зручними для виявлення таких хвиль, поряд з Антарктикою, чилійської пустелею Атакама і Гренландією.

Раніше НВ повідомляло, що в 2020 році Китай має намір в ході першої місії по дослідженню Марса зробити не тільки обліт навколо планети, а й вдалу посадку зонда на Марс. Перший китайський зонд для дослідження Марса буде обладнаний 13 приладами. Зокрема, шість видів корисного навантаження будуть встановлені на марсоході.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X