4500 років. Біля пірамід Гізи знайшли стародавнє кладовище

7 травня 2019, 21:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Єгипетські археологи, що працюють на південний схід від пірамід Гізи, виявили частину кладовища, вік якого становить як мінімум 4500 років.

На кладовищі було виявлено кілька гробниць і поховань, причому одна з найстаріших гробниць містила останки двох осіб в саркофагах, пише Live Science .

Археологи вже вивчили написи на обох саркофагах. Аналіз артефактів гробниці і ієрогліфічних написів показав, що двоє чоловіків жили майже 4500 років тому, за часів П'ятої династії, незабаром після будівництва пірамід Гізи.

Відео дня

В одній з гробниць похований хтось на ім'я Бенуа-Ка - жрець богині закону Маат, суддя і володар загадкового титулу "очищувач царів Хафра, Усеркафа і Ніусерра". У другій гробниці знаходяться рештки якогось Нуї - "володаря великих земель", "наглядача за новими поселеннями" і "очищувача царя Хафра".

Аналіз написів і назв триває. Незважаючи на те, що і Нуї, і Бенуа-Ка були з числа вищої єгипетської знаті, в історичних документах ці імена невідомі.

Також в гробниці знайшли вапнякову статую, яка може з рівною імовірністю відображати як Бехнуі-Ка, так і Нуї. Крім неї, там зберігалися кам'яні гравюри і дерев'яні маски. За словами археологів, некрополь використовували повторно приблизно 2,6 тисячі років тому. Вони відзначають, що практика повторного використання гробниць не рідкість для Стародавнього Єгипту.

"Нещодавно виявлене кладовище розташоване поруч із цвинтарем, в якому знаходилися поховання людей, котрі спорудили Піраміди в Гізі", - сказав у своїй заяві Захі Хавасс, колишній міністр старожитностей Єгипту. Єгипетська археологічна група на чолі з Мостафою Вазирі, Генеральним секретарем Вищої ради старожитностей, продовжує дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що команда єгипетських археологів під час планових розкопок виявили в некрополі Ахмім в провінції Сохаг гробницю з фресками , які прекрасно збереглися. Вік гробниці перевершує 2000 років, і дослідники відносять її до так званої епохи Птолемеїв. Вона належала високопоставленому чиновнику по імені Туту і його дружині. У двох кімнатах археологи виявили майстерно розписані стіни, два вапнякових саркофага і мумію чудовою схоронності.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X