Робота не вовк. Онлайн-освіта допоможе сотням тисяч українських безробітних

1 вересня 2016, 20:01
Освітня платформа Prometheus і Державна служба зайнятості України домовилися про надання безкоштовного онлайн-навчання для українських безробітних. Чиновники будуть рекомендувати бажаючим змінити професію вчитися на кращих масових онлайн-курсах

Про це розповів НВ Іван Примаченко, співзасновник платформи Prometheus.

За його словами, тепер онлайн-курси від найкращих українських та західних університетів будуть доступні для більш ніж 200 тис. безробітних, які щорічно звертаються в службу зайнятості для перекваліфікації та отримання нових професій.

Відео дня

"Я думаю, кожен з 200 тис. безробітних із задоволенням долучиться до онлайн-курсів, - переконаний заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко. - В цілому щорічно в службу звертаються в пошуках роботи понад 1,4 млн. чоловік. Тому кількість бажаючих пройти курси буде вимірюватися сотнями тисяч".

Також доступ до курсів отримають 12 тис. співробітників самої служби зайнятості.

"Спочатку Міністерство економіки та ProZorro з онлайн-курсом "Публічних закупівель" на Prometheus, тепер Державна служба зайнятості... Україна стає однією з перших країн у світі, де системно використовуються масові онлайн-курси на державному рівні", - констатує Примаченко.

Вместо привычных оффлайн-курсов можно получить новые навыки и даже профессию в онлайн
Вместо привычных оффлайн-курсов можно получить новые навыки и даже профессию в онлайн Фото:

Всього в Україні налічується 560 державних центрів зайнятості. І в кожному з них паралельно зі звичайними формами навчання тепер будуть доступні онлайн-курси, розповідає співзасновник Prometheus. Мова не йде про "обязаловку", але онлайн-курси будуть рекомендувати під час першого семінару, обов'язкового для відвідування усіма клієнтами центру зайнятості.

Серед перших курсів, які будуть доступні безробітним та бажаючим перекваліфікуватися, знаменитий Гарвадский курс програмування, а також курси програмування з КПІ. Також будуть доступні курси з підприємництва і розвитку стартапів зі Стенфордського університету і Києво-Могилянської академії. А також курс, присвячений нюансам пошуку роботи від експертів rabota.ua.

Prometheus - неприбуткова освітня платформа, тому для Державної служби зайнятості таке розширення можливостей для її клієнтів не буде коштувати ні копійки.

Кожен масовий онлайн-курс передбачає комбінацію заздалегідь записаних відео-лекцій від викладачів з інтерактивними завданнями. Також для кожного курсу є форум, на якому слухачі курсу можуть задавати питання викладачам. Авторами курсів є авторитетні у своїх областях викладачі та експерти.

Бум онлайн-освіти в світі почався кілька років тому з популярного сервісу Coursera. Сьогодні у світі налічуються десятки мільйонів "онлайн-студентів". Деякі експерти пророкують, що масові онлайн-курси можуть поступово зробити традиційну освіту нішевою.

Багато провідних університетів світу вже включають онлайн курси у власні освітні програми. Так, знаменитий Массачуссетский технологічний інститут пропонує студентам першого курсу проходити цілий семестр в онлайн.

Україна не просто наздоганяє Захід, а сама опинилася на передньому краї інновацій

Це цілком логічно, констатує Енді Міа, професор Манчестерського університету. В епоху тотальної комп'ютеризації, технології варто сприймати не тільки як носії інформації, але і як спосіб навчання в цілому, каже він.

Шай Решеф, професор американського Народного університету - одного з перших повністю віртуальних навчальних закладів світу, впевнений, що масові курси допоможуть принести освіту в найвіддаленіші куточки планети. Причому, абсолютно безкоштовно.

"Ми вже бачимо, як інтернет дозволяє перетворити вищу освіту з привілею для небагатьох в законне право кожної людини на Землі", - говорить Решеф.

"Масові онлайн-курси дозволяють навчати сотні тисяч людей у найкращих викладачів країни і світу надзвичайно якісно, швидко і, в даному випадку, абсолютно безкоштовно для держави, - каже Примаченко. - Дуже важливо, що Україна не просто наздоганяє Захід, а сама опинилася на передньому краї інновацій".

Раніше НВ писало про те, що Prometheus запустив легендарний курс програмування Гарвардського університету і курс по Big Data - однієї з найбільш затребуваних спеціальностей в IT-індустрії.

У загальній кількості Prometheus надає 38 онлайн-курсів, для проходження яких вже зареєструвалися 255 тис. осіб.


Показати ще новини
Радіо НВ
X