Як українці Mac App Store завойовували

25 січня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українська IT-компанія MacPaw створила "магазин у магазині" на майданчику яблучної корпорації, за рік набрала 15 тис. платних клієнтів Setapp і потрапила у список номінантів американської стартап-премії ProductHunt.

За рік існування Setapp, альтернативна Mac App Store крамниця перевіреного та вибраного програмного забезпечення (ПЗ), набрала 15 тис. платних користувачів. Розробникам з української IT-компанії MacPaw вона принесла близько $1,5 млн доходу. А також номінацію в категорії "найкращого споживацького продукту" – голосування Golden Kitty Awards 2017 від американського сервісу з пошуку стартапів ProductHunt завершиться 28 січня.

Відео дня

"Яблучний" радник

Одна з найбільших проблем Mac App Store – це засилля дуже подібних за своїм функціоналом програм, розповів НВ спеціаліст з комунікацій MacPaw Євгеній Кальник. Настільки широкий вибір значно ускладнює пошук тих, які є справді вартісними та корисними.

Цю проблему взялися вирішити розробники з MacPaw, створивши Setapp, альтернативу офіційному Mac App Store. "І хоч із Apple непросто конкурувати, Setapp вирішує проблеми, породжені самим офіційним магазином ПЗ", – зазначив представник української IT-компанії.

У Setapp за $10 в місяць "користувач отримує доступ до повних і найновіших версій програм, які не будуть відволікати нав’язливою рекламою чи маркетинговими повідомленнями".

Назріла потреба

Ідея Setapp виникла у CEO MacPaw Олександра Косована ще у 2016 році. Тоді намітився новий тренд у бізнес-моделі – не продавати продукти чи послуги, а надавати їх за абонплату. Вже тоді здобували популярність такі сервіси як Netflix та Spotify. Вони "давали в оренду" доступ до різноманітного аудіо- та відеоконтенту за невелику щомісячну платню. "Це поклало початок революційним змінам на ринку цифрових продуктів", – переконаний Кальник.

За його словами, керівник MacPaw передбачив цей тренд і зрозумів, що у випадку із ПЗ успішним буде той, хто застосує цю модель першим. Ідея полягала в тому, щоби надавати єдиний доступ до програм, поки всі вони не перейшли на передплату.

У Setapp цю проблему вирішує команда експертів, які перед тим, як додати програму у сервіс, оцінюють її за великою кількістю критеріїв. Наприклад, фунціонал, технічні характеристики, попит серед користувачів та рейтинг на Mac App Store.

Українські експерти з MacPaw підібрали у Setapp уже понад 100 потрібних і корисних програм для macOS

"У Mac App Store немає пробних безкоштовних версій програм. Там потрібно купувати "кота в мішку", без можливості попередньо спробувати продукт. Або ж користуватися обмеженими версіями програм із рекламою та безліччю in-app покупок, що ускладнює User Experience", – описав недоліки офіційної крамниці ПЗ від Apple Євгеній Кальник.

Setapp, на відміну від Mac App Store, пропонує семиденну пробну версію сервісу. Вона дає змогу користувачеві повноцінно спробувати продукт і вирішити, варто за нього платити чи ні. Наразі у Setapp налічується 107 перевірених і випробуваних українськими експертами програм для Mac.

Серед цієї сотні однією з найпопулярніших є CleanMyMac 3. У 2015 році цей продукт також створили програмісти MacPaw. До рейтингу "топ-5" також входять відомі у своїй ніші застосунки iStat Menus, Boom 3D, Downie та клієнт для месенджера ChatMate for WhatsApp.

Від задуму до втілення

Ідея створення продукту з’явилася у квітні 2016 року, а в травні MacPaw почала над ним активну роботу. Через сім місяців, 25 січня 2017 року, відбувся публічний реліз Setapp. У якому на той час було 62 програми у різних категоріях від 40 незалежних розробників ПЗ під macOS.

Setapp працює за моделлю revenue sharing, згідно з якою 70% доходу йде партнерам-розробникам, а 30% – у Setapp. З цієї суми компанія забезпечує підтримку, адміністрування та маркетинг сервісу.

Скільки вам треба macOS-програм

Дослідження MacPaw виявили, що на ринку існує приблизно 300 Mac-застосунків, "які несуть дійсно унікальну пропозицію та цінність для користувачів". Отже компанія поставила перед собою мету втричі збільшити перелік ПЗ у Setapp, розповів НВ Кальник.

Окрім цього, вже наступного місяця MacPaw має намір запустити сімейні облікові записи. Зараз у межах однієї передплати Setapp можна встановити лише на два комп’ютери, зазначив представник української IT-компанії. Клієнти неодноразово зверталися до розробників із проханням збільшити цю кількість. Тому сімейні облікові записи Setapp дозволять користуватися сервісом на більшій кількості комп’ютерів за меншу ціну.

На ринку також існують й інші рішення, наприклад, F-Droid – каталог вільного та відкритого програмного забезпечення для Android. Він має на меті спростити пошук і відстеження оновлень для вже встановлених застосунків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X