Як українці створили кінопошук "для себе", а потім вирішили на цьому заробити

16 січня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українська компанія Mauris випустила мобільний застосунок Movie Expert, який визначає та запам’ятовує кіносмаки користувачів, допомагаючи їм підібрати цікаві фільми. Правда, українського інтерфейсу в програмі нема.

Українці люблять дивитися кіно і, завдяки високошвидкісному інтернету та "м’якому" законодавству, часто роблять це вдома. Наша країна входить у топ держав із найшвидшим – і найдешевшим у світі – доступом у всесвітню мережу. І навіть після закриття сайтів, які закордонні правовласники звинувачували в порушенні авторських прав – наприклад, Ex.ua – у нас усе ще є багато можливостей дивитися кіно в інтернеті, та ще й безкоштовно.

Відео дня

На теренах всесвітньої мережі побутує жарт, мовляв, процес пошуку цікавого фільму тривав довше, ніж його перегляд. Причому не факт, що навіть за таких обставин і витрачених зусиль очікування будуть виправдані.

Українська компанія Mauris створила мобільний застосунок Movie Expert, який має полегшити підбір кінострічки для перегляду. Про те, як виникла ця ідея та що з цього вийшло, НВ розповів технічний директор Mauris Володимир Бондаренко. Щоправда, відразу ж варто зазначити, що ця програма лише може "порадити", що дивитися, але не надасть доступу для перегляду фільмів.

Софт на службі у кіномана

"У мене досить часто виникали складнощі з підбором фільмів для вечірнього перегляду", – зізнався НВ Бондаренко. У 2012 році він за два дні написав "для себе" скрипт. Програма досить точно рекомендувала користувачеві нові фільми після того, як отримувала інформацію про п’ять-десять вподобаних раніше фільмів.

"Показав сервіс друзям, їм сподобалося. Вирішив розробити сервіс і випустив у 2013 році сайт для користувачів", – описав історію виникнення Movie Expert один із його творців. Він розмістив в інтернеті кілька повідомлень в закритих групах, і сервери впали від навантаження. Ідея людям сподобалася, зазначив техдиректор Mauris.

З аналогів на той час був лише сайт ИМХОнет – який на сьогодні вже закрився – однак уже тоді алгоритм Movie Expert працював краще. Під час проектування інтерфейсу і функцій були допущені деякі помилки, визнав Бондаренко. Динаміка повторних відвідувань користувачів говорила про те, що і людей не було потреби заходити на сайт часто. Вони просто забували про сервіс. Розуміючи, що необхідно змінити модель, Mauris відклав цю ідею на невизначений строк. З тих пір компанія набула досвіду не лише в розробці веб-сайтів, але й мобільних застосунків. І ось, рік тому, розробники "дістали зі скрині" свою розробку та вирішили реалізувати ідею як програму для смартфонів.

А як ви шукаєте фільми?

Зазвичай логіка користувача при підборі кіно така. Знайти підбірку в інтернеті, наприклад, топ-250 фільмів на Кинопоиске (заборонений в Україні – НВ). Або зайти на сайт з онлайн-фільмами і подивитися, що з'явилося нового на сайті. "Велика частина якісних фільмів залишається непоміченою в темних глибинах кіносайтів тільки з причини, що вони не у топ-250 або вийшли в прокат більше року тому", – поділився своїми спостереженнями Володимир Бондаренко.

Він розповів, що мобільний застосунок Movie Expert фільтрує всі фільми та індивідуально, "під ваш смак", надає можливість обрати стрічки, схожі з раніше вподобаними. Список "хочу подивитися" дозволяє завжди тримати "під рукою" список фільмів, які користувач плануєте подивитися. А пошук дозволяє внести до цього списку рекомендації друзів. Таким чином, програма запропонує обрати фільми для перегляду і нагадає про ті стрічки, які вже заплановано до перегляду.

Команда кіноманів

Команда Mauris створила низку програмних продуктів для відомих європейських фармацевтичних і медичних компаній в Україні. Реалізувала декілька проектів для найбільшої будівельної компанії Казахстану, співпрацювала із солідними благодійними фондами.

"Ми розробляємо програмне забезпечення для клієнтів, а за наявності часу реалізовуємо свої ідеї", – пояснив Бондаренко. Команда не виділяла бюджет під цей проект і не вела облік кількості витрачених годин. Старт відбувся в грудні 2016 року, але завантаження по інших напрямах минулого року було настільки великим, що кілька разів на декілька місяців доводилося ставити проект на паузу.

Як заробити на хобі

"Передовсім це проект для себе і для усіх шанувальників кіно", – підкреслив початковий задум Movie Expert техдиректор Mauris. За його словами, компанія запланувала випустити і платну версію мобільної програми, з розширеним функціоналом. Отримати прибуток розробники мають намір за допомогою додаткових можливостей. Наприклад, можна буде ознайомитися з новою підбіркою кінострічок за перегляд реклами. Або ж отримати доступ до вкладок "хочу подивитися" і "ми рекомендуємо".

"Плани у нас амбітні, ми плануємо допрацювати сервіс і відточити весь функціонал у СНД, а потім вийти на англомовний ринок", – підкреслив Володимир Бондаренко.

Де та як обирати кіно

За словами Бондаренка, прямих конкурентів у Movie Expert в Україні нема. Був сайт ИМХОнет, у якого алгоритм дій користувача був складнішим. Перед тим, як цей сервіс починав давати рекомендації, треба було відповісти на безліч дивних запитань. "Наш застосунок тільки відкрив – і відразу свайпай вліво-вправо. От і все", – описав простоту та переваги Movie Expert один із його розробників.

В редакції НВ кілька людей вже встановили цю програму на свої смартфони. І, як і велика кількість коментаторів у Google Play, здивувалися через відсутність української мови інтерфейсу. Техдиректор Mauris пояснив, що проект некомерційний, націлений на СНД – де "всі знають російську", тому про локалізацію поки що мова не йде. А от про створення веб-версії – розробники поки що думають. Усе залежатиме від успіху, зазначив Бондаренко. Поки що – після старту минулого тижня – Movie Expert закачало понад 5 тис. користувачів Android-смартфонів і iPhone'ів.

Серед альтернатив українській розробці – заборонений в Україні Кинопоиск. Відкрити який можна за допомогою віртуальних приватних мереж (VPN). Або ж закордонний IMDB – на якому, на відміну від Кинопоиска, важко знайти інформацію, наприклад, про новинки українського кінопрокату. Редакції НВ вдалося знайти ще кілька програм на Android, за допомогою яких можна знайти та скачати фільми. Але оскільки вони ведуть на піратський контент, то ми не розглядали їх у цій статті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X