Війна і мир. Як Google, Apple і Amazon працюють на Пентагон

11 червня 2018, 20:03

Після протестів своїх працівників, Google заявив про припинення співпраці з Пентагоном. Але це далеко не єдиний IT-гігант, який допомагав збройним силам.

Днями генеральний директор Google Сандарам Пічаї опублікував оновлені принципи роботи штучного інтелекту (ШІ) Google.

Менеджер вказав, що їхній ШІ розробляється не тільки для спрощення роботи наявних електронних пристроїв, але і для вирішення важливих соціальних проблем: прогнозування ризиків лісових пожеж, аналізу стану тварин на фермах, діагностики ракових захворювань і запобігання сліпоті.

Відео дня

Окрім цього, представник Google додав актуальну складову з чотирьох пунктів. Компанія обіцяє не розробляти ШІ для:

– технологій, які можуть завдати глобальний збиток;

– зброї або інших технологій, завдання яких – пряме або непряме заподіяння шкоди людям;

– технологій, які збирають або використовують інформацію для спостереження, порушуючи міжнародні норми.

– технологій, які суперечать принципам міжнародного права і прав людини.

Чіткий акцент Google на тому, що вони не збираються створювати ШІ для зброї, пов'язаної з нещодавнім скандалом, коли інтернет-компанія допомагала армії США в розробці військових дронів.

Програмісти Google брали участь у так званому Проекті Мейвен, і їхня ШІ-технологія TensorFlow допомагала швидко аналізувати фотографії з дрона, автоматично визначаючи, де перебувають живі і неживі об'єкти.

Фото: Lowyat.NET

Незважаючи на заяви, що технологія Google використовується тільки в мирних цілях і не має стосунку до авіаударів за допомогою дронів, співпраця з Пентагоном викликала занепокоєння всередині самої компанії.

Як повідомляє Gizmodo, більше ніж 10 співробітників вирішили звільнитися з Google, пояснюючи це тим, що «керівництво стало менше відкритим щодо своїх рішень у складних питаннях і, здається, менш зацікавлене в тому, щоб прислухатися до думок працівників».

Також, деякі працівники висловили обурення щодо роботи із Проектом Мейвен, вважаючи, що такі тонкі і складні завдання мають виконувати люди, а не комп'ютер, і Google узагалі не має бути залученим у будь-яку військову роботу.

На підтримку працівників, які добровільно звільнилися, приблизно 4000 співробітників Google підписали петицію генеральному директору компанії з проханням негайно зупинити співпрацю з військовим проектом, і опублікувати положення, що компанія не братиме участі в розробці зброї.

Як бачимо, Сандарам Пічаї виконав вимоги своїх підопічних, але до публікації додав, що Google все одно співпрацюватиме з владою та армією у сферах кіберзахисту, випробувань, набору в армію, обслуговуванні військовослужбовців і рятувально-пошукових операціях.

Через це НВ з'ясовувало, як великі IT-компанії співпрацювали з силовими структурами США.

Microsoft

Фото: TheVista.ru

Заснована Біллом Гейтсом комп'ютерна компанія має тривалі відносини з державними проектами, і зокрема з армією.

Крім тривалого використання Пентагоном операційної системи Windows, нещодавно Microsoft уклали новий контрат із ЦРУ та низкою інших спецслужб безпеки.

Як повідомляє видання Business Day, Mirosoft отримали контракт на кілька сотень мільйонів доларів, за яким 17 відомчих спецслужб США будуть використовувати хмарний сервіс Microsoft Azure Government.

Сервіс Microsoft будуть використовувати для збору та зберігання інформації федеральною і локальною владою.

До того ж раніше такі контракти були розділені між кількома найбільшими виробниками програмного забезпечення – IBM, Oracle, Amazon і тими ж Microsoft.

Але віднедавна, для спрощення управління, влада вирішила передати весь такий бізнес у руки однієї приватної компанії. І тепер Microsoft отримали сертифікат безпеки для зберігання конфіденційних даних департаменту юстиції США, відділу військовослужбовців, імміграційних і митних органів.

Amazon

Фото: Axios

Попереднім постачальником хмарного сховища інформації для ЦРУ та Агентства національної безпеки була компанія мультимільярдера Джеффа Безоса.

Amazon Web Services (AWS), які є одними з лідерів ринку хмарних сховищ, дістали один з найбільших контрактів на розробку програмного забезпечення для американських спецслужб у 2013-му.

Рішення купувати IT-новинки, а не розробляти їх самотужки, було ухвалене для заощадження державних коштів. Згідно з даними Едварда Сноудена, у 2013-му сума витрат на IT-сектор держбезпеки США досягла $8 млрд.

Проте AWS отримали всього $600 млн. За надання свого хмарного сервісу на 10 років. Після цього виникла низка скандалів, зокрема - судові позови від IBM, які також хотіли поласувати держконтрактами, і великий скандал із витоком даних майже двох мільйонів користувачів різних соцмереж, які збирали служби безпеки США і зберігали їх якраз на AWS.

Але, після відомого протистояння нового президента США – Дональда Трампа і все того ж керівника Amazon – Джеффа Безоса, здається, що саме Трамп стає головним противником співпраці з Amazon.

Apple

Фото: Mac Rumors

У проекті FlexTech Alliance, окрім Apple, брали участь також авіагігант Boeing, представники Гарварда і приблизно 150 інших приватних компаній.

Замовлення Пентагону на $75 млн передбачало створення електронних пристроїв із гнучких матеріалів, для носіння солдатами або установки на військові кораблі та літаки, щоб відстежувати їхній стан у реальному часі.

Тодішній міністр оборони США Ештон Картер казав: «Я наполягаю на тому, щоб Пентагон думав за межами нашої п'ятикутної коробки та інвестував в інновації у Кремнієвій долині і в технологічні спільноти по всій країні».

Але, як і у випадку з Amazon, після приходу Трампа та нової адміністрації, відносини Apple і силових структур США переживали складні моменти.

Зокрема, чинний президент навіть закликав бойкотувати всю продукцію Apple, через те, що вони відмовлялися співпрацювати з ФБР у справі терактів у Сан-Бернардіно, і посилалися на політику захисту даних своїх користувачів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X