Viber можуть заблокувати на території Росії слідом за Telegram

26 березня 2018, 16:25

До блокування може привезти рішення Viber не передавати ФСБ ключі для дешифрування листування користувачів.

Про це заявив операційний директор компанії Майкл Шмілов в інтерв'ю РБК.

"По-перше, потрібно розуміти, що в більшості країн світу взаємодія з владою потрібно для того, щоб допомогти користувачам - розшукати спамерів, затримати зловмисників, які використовують подібні до нашої платформи для нелегальної активності і т.д. Працювати з ними для нас обов'язково. але є речі, які ми ніколи не будемо робити", - заявив Шмілов.

Відео дня

До них відноситься передача ключів шифрування. Як пояснив Шмілов, "не можна дати те, чого немає". "Можна попросити ключі для дешифрування у користувача, але ми їх, як компанія, не бачимо і не бережемо. Навіть коли до нас приходять спецслужби, відповідь не змінюється", - пояснив він.

Починаючи з версії Viber 6.0 всі основні функції Viber захищені за допомогою наскрізного шифрування: дзвінки через сервіс, особисті та групові повідомлення та ін. При такому типі шифрування ключі від листування зберігаються тільки на пристроях клієнтів, і ніхто, навіть сама компанія-розробник, не має доступу до них, йдеться в політиці конфіденційності Viber Media S.a.r.I.

"У Viber все чати і дзвінки захищені наскрізним шифруванням за замовчуванням", - повідомив Майкл Шмілов.

За словами Шмілова, за всі роки присутності Viber в Росії, компанія кілька разів отримувала запити від держорганів, але їх число було набагато менше, ніж в Європі. Для запиту існує певна процедура: правоохоронні органи повинні прийти з ордером, в якому міститься запит на надання інформації про певного користувача.

Ще одне законодавча вимога, виконання якої для Viber буде важим, - це положення російського "закону Ярової", які набирають чинності з 1 липня 2018 року. З цього моменту месенджери будуть зобов'язані зберігати інформацію про факт комунікації їх користувачів протягом року, а зміст самих повідомлень - півроку.

За словами Шмілова, компанія буде не готова робити речі, які суперечать її політиці. У політиці конфіденційності Viber вказується, що компанія не читає зміст повідомлень і не прослуховує виклики, вчинені в приватному порядку за допомогою Viber, а також не зберігає ці повідомлення після їх доставки за призначенням. Якщо з якоїсь причини повідомлення не було доставлено одержувачу протягом всього двох тижнів, воно буде видалено з серверів.

Раніше НВ повідомляло, що Роскомнадзор відправив Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов'язків організатора поширення інформації". Це сталося через те, що в грудні 2017 року російський суд оштрафував месенджер за відмову передати ключі шифрування ФСБ.

У Telegram є 15 днів на передачу необхідної інформації ФСБ. Згідно із законом попередження Роскомнадзора - перший етап процедури блокування месенджера на території Росії. Після закінчення 15 днів Роскомнадзор зможе звернутися до суду для блокування Telegram.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X