Вчитися, щоб працювати, або працювати, щоб вчитися

22 листопада 2017, 15:00
PR

"Ми самі відповідальні за те, що відбувається навколо і буде відбуватися в майбутньому. Тому ми вкладаємось не стільки в отримання прибутку, скільки в довгостроковий розвиток." — НЦ "Мережеві Технології"

З одного боку, утворену в Україні систему освіти і перепідготовки прийнято критикувати за відірваність від реального світу і уявну марність. З іншого – маємо багатющий вибір курсів та тренінгів, які доступні зараз очно або онлайн і або розроблені в Україні, або доступні онлайн на сайтах провідних ВНЗ або платформ для навчання.

Відео дня

Візьмемо, наприклад, сферу інформаційних технологій в широкому сенсі: не тільки програмування і розробка, а й класичне адміністрування Windows/Unix, побудова складних гетерогенних інфраструктур, розгортання хмар, а також прикладне застосування IT в життя всіх громадян.

  • Від технічного фахівця, крім володіння своєю сферою, потрібні знання безлічі суміжних областей (як мінімум – для розуміння своєї сфери відповідальності, хоча значно більше затребувана здатність інтеграції різних продуктів і вирішення глобальних проблем).
  • Нетехнічний співробітник або менеджер, якщо він збирається конкурувати на ринку праці з такими ж претендентами або роботами/програмами автоматизації, повинен володіти цілим рядом навичок на рівні професійно користувача, як мінімум офісних продуктів (Excel, Project і т.п.), причому мається на увазі саме робота, а не створення її видимості, знання можливостей і обмежень, вміння швидко розібратися в новій версії або аналогічному програмному пакеті.
  • Чиновник, в світлі загального курсу на реформування сфери державного управління та організацій, подібних до ЖКГ, повинен розбиратися з електронним документообігом, реєстрами, порталами, вчити англійську мову і готуватися до конкурсного відбору на посади.
  • Громадянину будь-якого віку теж не вдасться обійтися без базового набору IT-знань: робота з порталом ОСББ/сайтом школи/ВНЗ, запис в електронні черги, оплата товарів і послуг, реєстрація та використання електронних документів, управління особистими фінансами і самоорганізація.

Все це вимагає знань і навичок, про які більшість з них навіть не чули 20 років тому.

Багато з цих людей свого часу витратили близько 15 років на навчання в школі/ВУЗі, потім пропрацювали в обраній сфері 10, 20, можливо, 40 років, а тепер раптом виявляють, що їх навичок починає не вистачати навіть на побутовому рівні. Деякі з них намагаються отримати знання на онлайн-курсах, але вкрай рідко проходять їх до кінця. Спроби самоосвіти зазвичай закінчуються ще швидше, на етапі складання плану і вибору правильної послідовності освоєння знань.

Додатковий гвоздик в труну інтелектуального розвитку вбиває бізнес, якому часто потрібні або вже усталені фахівці, або люди, здатні нагуглити/швидко вирішити проблему тут і зараз, навіть якщо побічні ефекти від швидкого рішення гарантовано вилізуть в майбутньому.

Ось і виходить так, що до освоєння фундаментальних знань в сфері IT люди починають підходити як до другої вищої освіти, вибираючи час, щоб структурувати практичні знання, з якими вони стикаються щодня, уникнути непотрібних помилок і пройти далі в обраній спеціальності.

Однією з перших в Україні організацій, що протягом 20 років пропонує послуги подібного навчання, став Навчальний центр "Мережеві технології" компанії TechExpert під керівництвом Тетяни Штомпель.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Чому ви продовжуєте цим займатися? Чи не боїтеся, що в якийсь момент з класичними фундаментальними курсами відбудеться те ж, що з паперовими книгами або фотоплівкою – з'являться нові формати і доступні інструменти, які дуже швидко потіснять існуючих гравців? При тому, що це вже відбувається, наприклад, у вигляді електронних курсів."

Т.Ш.: "Читали і будемо читати! Онлайн-курс повинен бути якісним продуктом, а для цього недостатньо просто викласти ролик в Інтернеті. Як мінімум, його повинен створити розумний і привабливий фахівець-практик. Крім того, є маса курсів, для яких, через специфіку використовуваних технологій і обладнання, дуже складно в масовому форматі створити онлайн-курс, але навчання все одно потрібно. Ми освоюємо дистанційні формати, розробляючи портал для навчання/тестування, але живе спілкування поки ніщо не змогло замінити. Плюс для дуже багатьох наших слухачів тільки формат навчання в класах дозволяє зосередитися на освоюваному предметі."

За 20 років роботи в Навчальному центрі навчено і сертифіковано понад 45 тисяч слухачів, багатьом з яких це допомогло досягти вершин кар'єрного росту, і тепер вони самі відправляють своїх підлеглих на нові курси, так як знають, що навчання співробітника призводить не тільки до зростання його особистої продуктивності, але і дозволяє швидше приходити до потрібного результату всьому його відділу чи навіть всій компанії (наприклад, за рахунок того, що на усунення наслідків його незнання не доводиться працювати іншим людям).

– Що ми будемо робити, якщо ми їх навчимо, а вони підуть до іншого роботодавця?

– А що ми будемо робити, якщо ми їх не навчимо, а вони залишаться?

Бізнес-жарт

У Навчальному центрі вважають, що в навчанні потрібен баланс між класичним університетським підходом (наявність програми, матеріалів, атестації центру і викладачів, регламентів та інших елементів, які довели свою значимість) і індивідуальним підходом до слухачів та пропонованим завданням (потрібно вибрати відповідний курс, провести передтренінгову діагностику, іноді навіть вислухати формулювання завдання з боку бізнесу/ТОПів і запропонувати рішення в необхідних навичках персоналу). При такому підході на навчальний центр лягає відповідальність за результат не тільки самого навчання, але і його застосування на практиці.

Соціальна відповідальність

У зв'язку з цим особлива гордість НЦ – це навчання держслужбовців в рамках різних ініціатив НАТО і ЄС, мета яких – професійна підготовка з подальшим впровадженням критичних реформ.

Крім держслужбовців, які безпосередньо впливають на наше сьогодення і майбутнє, "Мережеві Технології" знайомлять зі світом IT школярів, які вже ростуть в світі інформаційних технологій, освоюючи його практично інтуїтивно.

Крім того, "Мережеві Технології" після річної низки кібератак підготували і виклали у відкритий доступ серію вебінарів з безпеки.

На честь День народження Навчальний центр "Мережеві технології" пропонує знижки на актуальні курси і чекає всіх бажаючих!


Показати ще новини
Радіо НВ
X