Український стартап опинився у центрі уваги світових ЗМІ після скарги на Apple

6 травня 2019, 23:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Український стартап Kidslox  та іспанська компанія Qustodio подали скаргу на корпорацію Apple до Європейської комісії з конкуренції.

Про це повідомляє Економічна правда.

Позивачі звинувачують Apple у зловживанні монопольним становищем і "витравлюванні" додатків, що дозволяють контролювати перебування дітей за мобільними телефонами.

Відео дня

Повідомляється, що після створення власної програми батьківського контролю, Apple блокує оновлення в додатках конкурентів або просто видаляє їх із AppStore. Таким чином було видалено вже 11 додатків такого типу, наприклад Ourpact, Mobicip, Сurbi та інші.

Kidslox та qustodio і є такими додатками, що допомагають батькам контролювати час перебування дитини зі смартфоном. Проте їх ще не видалили з AppStore.

Про справу написали The New York Times, BBC, CNN, Wired, Techcrunch, the Verge, Mirror, Sky News, Independent, The Times, MIT technology review та інші.

Позивачів  підтримав у конфлікті з Apple колишній директор Apple, якого називають "батьком iPod", Тоні Фаделл, присвятивши цій проблемі кілька дописів у Twitter.

"Подібна поведінка Apple має системний характер. Наша ціль – відстояти права користувачів на вільний вибір, який додаток батьківського контролю їм обирати. Після нашого звернення до Європейської комісії Apple дещо зменшив тиск на нас, однак усе одно не дає оновити Kidslox", - заявив СЕО та засновник Kidslox Віктор Євпак, навівши приклад також з блокуванням оновлень додатка для прослуховування музики Spotify.

"Наш додаток – кращий аніж той, що надає Apple. Ми робимо миттєве блокування, а вони – ні, у нас присутня якісна фільтрація контенту. Але головна конкурентна перевага – додаток є кросплатформенним. Тобто якщо у батьків IOS, а у дітей – Андроїд, ти все одно можеш його контролювати", - зазначив Євпак.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X