Українські школярі вчаться створювати застосунки на Android

10 квітня 2018, 14:00
Новини компаній
Проект IT-школа Samsung

Проект IT-школа Samsung

Випускники освітнього проекту IT-школа Samsung після навчання зможуть створювати застосунки, які цілком можуть стати заміною звичних нам програм.

В останні роки все більше професій вимагають алгоритмічного мислення і навичок програмування. Для учнів старших класів отримання таких навичок стає все більш актуальним. Багато в чому через це Міністерство освіти і науки України розробило проект Нової української школи.

Відео дня

У числі ключових навичок випускника проект називає "інформаційну грамотність, основи програмування і алгоритмічне мислення".

У 2016 році за підтримки Міністерства освіти і науки України був вперше запущений проект " IT-школа Samsung ". Він орієнтований на безкоштовне навчання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів об'єктно-орієнтованому програмуванню. Проект реалізується в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Інститутом модернізації змісту освіти.

У 2016-2017 навчальних роках в рамках цього проекту було відкрито дві школи в Києві. У 2017-2018 навчальному році географія проекту розширилася, відкрилися ще 3 школи у Вінниці, Дніпрі та Львові. В обраних школах було проведено тестування з математики для учнів 8-11 класів фізико-математичної спрямованості, а на основі тестування сформували групи для подальшого навчання.

Заявки на навчання подали близько 500 учнів, нині навчається близько 90 учнів у 5 школах. Заняття проводять співробітники Українського центру розробок і досліджень Samsung, а також професійні програмісти-практики.

Програма навчання розрахована на один навчальний рік, в неї входять п'ять основних модулів. Серед них: основи програмування на мові Java і C, об'єктно-орієнтоване програмування на мові Java під Android, основи інформаційної безпеки, введення в системи управління базами даних на прикладі SQLite, а також введення в World Wide Web.

Дуже важливо, що старшокласники не просто вивчають теорію, а й застосовують знання на практиці, для створення застосунків на платформі Android. Зокрема, в минулому навчальному році найкращі випускники особисто продемонстрували створені під час навчання застосунки, серед яких конвертер величин, месенджер і авторські розвиваючі ігри.

Зокрема, конвертер величин не тільки дозволяє перетворювати одиниці вимірювання маси, температури і енергії, але й дізнаватися ціну товару в різних валютах. Для цього створений школярами застосунок підтягує актуальний курс валют з Yahoo! Finance.

Ще одним застосунком, який може бути цікавим не тільки школярам, ​​а й дорослим користувачам смартфонів на Android, став месенджер з наскрізним шифруванням і історією повідомлень, яка не зберігається на сервері. У месенджері є можливість створити власний сервер, самознищення повідомлень через заданий час, групові чати, онлайн дзвінки, передача файлів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Додамо, що проект IT-школа Samsung стартував у 2012 році в Південній Кореї з реалізації додаткової IT освіти в 36 школах. Сьогодні освітня ініціатива має світове покриття і налічує понад 2500 "IT шкіл Samsung".

Показати ще новини
Радіо NV
X