Творці Telegram заборонили інвестувати в месенджер особам під санкціями США та ЄС

15 березня 2018, 09:45

Особи, що потрапили в будь-санкційні списки США, Великобританії, Євросоюзу і Ради Безпеки ООН, не зможуть взяти участь ні в одному з раундів закритого ICO проекту Telegram Open Network (TON) Павла Дурова.

Про це йдеться в стандартній формі договору про купівлю Gram між зареєстрованою на Британських Віргінських островах Telegram Group Inc. і інвестором, повідомляє РБК.

Видання посилається на копію документа, справжність якого підтвердив один з російських підприємців, а також топ-менеджер одного з венчурних фондів, які розглядають можливість участі в ICO проекту.

Відео дня

Заборона також поширюється на найближчих родичів таких осіб - дітей, подружжя, батьків, рідних братів і сестер. Крім того, заборонено брати участь в ICO будь-якому громадянину, який є резидентом, зареєстрований або постійно проживає на території, щодо якої поширені санкції. У договорі зазначено, що на момент складання ними вважаються Крим, Куба, Іран, Північна Корея і Сирія.

У типовому договорі між Telegram Group Inc. і інвестором окремо відзначено, що покупець токенів не має права використовувати їх для порушення режиму санкції або відмивання коштів, а також фінансування тероризму. Про це згадується і в додатку до договору, що описує ризики інвестицій, продажу і використання токенов Gram.

"Будь-яке незаконне використання криптовалюти Gram недобросовісними учасниками може порушити прийняті в Великій Британії, США та інших країнах нормативні акти, спрямовані на боротьбу з фінансуванням тероризму та відмиванням грошей. Це може серйозно вплинути на глобальну репутацію TON Blockchain", - йдеться в документі.

При цьому описана в презентації для інвесторів екосистема TON дозволяє досить вільно купувати і продавати монети Gram. У документі йдеться, що до кінця 2017 року в месенджері Telegram працювало понад 800 тис. ботів, які використовували 52 млн користувачів. Надалі, планують в компанії, всі ці боти зможуть приймати платежі в криптовалюті Gram. Крім цього Telegram намір запустити рекламну біржу, де користувачі або компанії зможуть централізовано купувати рекламу в Telegram-каналах, розплачуючись за неї в Gram.

Раніше НВ повідомляло, що творці месенджера Telegram повідомили американським чиновникам, що залучили $850 млн від 81 інвестора для "розробки і підтримки блокчейна TON для месенджера Telegram". Згідно з попередніми даними, спочатку планувалося зібрати $600 млн, але попит підштовхнув цю планку до $850 млн.

У документі, який був представлений в Комісію, йдеться, що гроші були отримані для "розробки блокчейна TON, розробки та обслуговування Telegram Messenger і інших цілей". У графі "тип розміщених цінних паперів" в звіті вказані "угоди про купівлю криптовалюти".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X