Telegram заблокували за плани Дурова створити криптовалюту - ЗМІ

20 квітня 2018, 13:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Справжньою причиною для блокування месенджера Telegram в Росії можуть бути плани його власника запустити свою криптовалюту.

Таку версію висунули журналісти РБК, спираючись на лист працівника 12-го центру ФСБ Романа Антипкіна.

"Колеги, так історія взагалі не про це, як ви не розумієте! Історія не про ключі і тероризм... Паша Дуров вирішив стати новим Мавроді. Запустивши свою крипту, ми в Росії отримаємо повністю неконтрольовану фінансову систему. І це не біткоіни для маргіналів, це буде просто, надійно і безконтрольно. це загроза безпеці країни... Вся наркота, обнал, торгівля органами піде через Пашину крипту, а він буде говорити: "Я ні до чого, забороніть слова, їх використовують терористи", - йдеться в листі, підписаному Романом Антипкіним.

Відео дня

Текст листа є у РБК, його справжність підтвердили федеральний чиновник і топ-менеджер одного з операторів зв'язку. Зі змістом цього листа також знайомий співрозмовник РБК в одній з навколоурядових організацій. Сам лист відправлено з пошти в домені 12center.ru.

"Побоювання ФСБ цілком обгрунтовані. Біткоіни, ефір та інші похідні криптовалюти зараз стали інструментом спекуляцій з розряду "сьогодні купимо за 100 руб., а завтра продамо за 200". Як засіб розрахунків вони використовуються мало. А TON замислюється перш за все як платіжний засіб. передбачається, що обробка транзакцій буде швидкою, а використання криптовалюти не потребуватиме особливих знань. Отже у такої системи може бути набагато більше користувачів", - каже виконавчий директор Товариства захисту інтернету Михайло Клімаров. Він зазначає, що всі вони пройдуть повз будь-які державні і фіскальні органи.

Про бажання Павла Дурова запустити власну блокчейн-платформу під назвою Telegram Open Network (TON) з криптовалютою Gram стало відомо наприкінці 2017 року. Проект було детально описано в 132-сторінковому документі, підписаному Миколою Дуровим - технічним директором Telegram і братом Павла Дурова. Творці мають намір вбудувати платіжну систему на основі власного блокчейна TON в месенджер Telegram, а в перспективі впроваджувати її і в інші сервіси та соціальні мережі.

Підписуйтесь на Новое Время в Telegram, Telegram Поглядів та Viber.

Раніше НВ повідомляло, що особи, що потрапили в будь-які санкційні списки США, Великобританії, Євросоюзу та Ради Безпеки ООН, не зможуть взяти участь в жодному з раундів закритого ICO проекту Telegram Open Network (TON) Павла Дурова.

У типовому договорі між Telegram Group Inc. і інвестором окремо відзначено, що покупець токенів не має права використовувати їх для порушення режиму санкції або відмивання коштів, а також фінансування тероризму. Про це згадується і в додатку до договору, що описує ризики інвестицій, продажу і використання токенів Gram.

Крім того, заборонено брати участь в ICO будь-якому громадянину, який є резидентом, зареєстровани або постійно проживає на території, щодо якої поширені санкції. У договорі зазначено, що на момент складання ними вважаються Крим, Куба, Іран, Північна Корея і Сирія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X