Snapdragon для Windows. Компанія Qualcomm представила новий процесор

7 грудня 2018, 08:57

На своєму саміті компанія Qualcomm показала платформу 8cx для ноутбуків з Windows 10, тобто для Always Connected PC.

Раніше чутки називали чіп Snapdragon 1000, але, Qualcomm вирішила назвати новинку не так, як звичайні процесори для смартфонів, пише Engadget.

У конфігурацію нової платформи входять обчислювальні ядра Kryo 495, GPU Adreno 680, сигнальний процесор Hexagon 690, процесор обробки зображень Spectra 390 і модем Snapdragon X24.

Відео дня

Як і недавно представлений Snapdragon 855, Snapdragon 8cx побудований на 7-нм процесі - кращому в обчислювальному просторі, згідно з даними компанії. Цей чіп повинен забезпечувати набагато кращу потужність і, можливо, більш тривалий термін служби батареї. 8cx також призначений для безвентиляторних ноутбуків, щоб зберігати ці пристрої досить тонкими і легкими.

Усередині 8cx з'явився абсолютно новий графічний процесор Adreno 680 Extreme, який, як запевняє Qualcomm, працює в два рази швидше, ніж графічний процесор Adreno на Snapdragon 850, і в 3,5 рази швидше, ніж перші ПК Snapdragon з використанням чіпсету 835. Крім того, Adreno 680 повинен бути на 60% більш енергоефективним, ніж графічний чіп 850.

Сумісність додатків також поліпшується, принаймні, частково, тому що розробники доклали більше зусиль для перенесення програмного забезпечення під подібні ноутбуки. На даний момент, принаймні, Qualcomm заявила, що тестує передачу Chromium в ARM, і підтвердила, що Firefox створила для цих машин версію браузера з тимчасовою підтримкою ARM.

На додаток до всіх цих поліпшень Qualcomm також обіцяє багатоденний термін автономної роботи за допомогою Snapdragon 8cx. З огляду на, що компанія обіцяє до 20 і 25 годин на ноутбуках з використанням Snapdragon 835 і 850 відповідно, ідея роботи ноутбуків кілька днів не здається дуже дивною.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Qualcomm на щорічному Snapdragon Summit на Гаваях представила флагманський процесор Snapdragon 855. Це чіп, який майже напевно з'явиться в першій хвилі телефонів 5G. Qualcomm заявила, що ця нова платформа буде підтримувати швидкість завантаження "multi-gigabit" в мережах 5G.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X