Слідом за Google. У Китаї заблокували ще один пошуковик

24 січня 2019, 11:07

Належна Microsoft пошукова система Bing була заблокована в Китаї.

Цей пошуковик був останнім великим американським сервісом, який працював на території КНР, пише Mashable .

"В даний час система недоступна, ми маємо намір визначити подальші кроки", - йдеться в повідомленні представника Microsoft у відповідь на запит Mashable.

Відео дня

Представник китайського державного телекомунікаційного оператора China Unicom сказав одному з джерел, що Bing був заблокований після урядового замовлення. Китайські користувачі розмістили в соціальних мережах інформацію про те, що не можуть отримати доступ до сайту cn.bing.com, в той час як користувачі за межами країни все ще можуть отримати доступ саме до цієї версії сайту.

Спроби отримати доступ до сайту в Китаї закінчуються "помилкою підключення", китайські сервери не змогли отримати IP-адресу китайського сайту Bing.

Відключення Bing зробить Microsoft останньою американською технологічною компанією, заблокованою так званим "Великим китайським файрволом" цензури - сервіс WhatsApp був відключений в 2017 році. За даними StatCounter, в грудні 2018 року Bing посідав 2% ринку пошукових систем в Китаї. Лідером ринку з часткою в 70% залишається місцевий сервіс Baidu.

Пошукова система Google запустила основний сервіс Google в Китаї з 2010 року, але в серпні 2018 року витік документів порушив плани компанії з підготовки підцензурної версії своєї пошукової системи в призначеному для користувача додатку Android для запуску в Китаї.

Генеральний директор Google Сундар Пічаї підтвердив існування колись секретного проекту Dragonfly в жовтні 2018. Це спонукало групу співробітників Google опублікувати відкритий лист своєму роботодавцю в знак протесту , заявивши, що цей сервіс дозволить порушувати права людини в Китаї.

Новини про блокування Bing з'явилися трохи більше тижня після повідомлення New York Times, в якому детально описується переслідування користувачів Twitter в Китаї.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X