Штраф допоміг. Google надасть європейським користувачам Android вибір браузера

20 березня 2019, 12:06

Компанія Google почне запитувати користувачів з EC, який браузер і пошуковик вони хочуть використовувати за замовчуванням.

Таким чином, після того, як Європейська комісія наклала на Google штраф в розмірі $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства, технічний гігант намагається уникнути нових покарань, пише Engadget .

Відео дня

Щоб європейські користувачі знали, що вони можуть встановлювати і використовувати браузери і пошукові системи, відмінні від Chrome і Google, компанія почне питати як нинішніх, так і нових користувачів в регіоні про їх додатки.

Користувачі Android можуть завантажувати будь-який додаток і використовувати його за замовчуванням на свій розсуд. Подібним жестом Google спробує продемонструвати свою прихильність до відкритих принципів. Можливо це зроблено для того, що уникнути майбутніх штрафів з боку Європейської комісії.

На додаток до цього останнього кроку Google також створив окремі ліцензії для Google Play, Chrome і Search після того, як комісія оприлюднила своє рішення. Це дозволило виробникам телефонів встановити будь-який додаток, яке вони хотіли б використовувати в якості альтернативи власним додаткам Google, що послужило прямою відповіддю на звинувачення ЄС.

Google поніс величезний штраф через скаргу, подану Європейською комісією в 2016 році через те, що компанія змушувала операторів мобільного зв'язку встановлювати Chrome, Google Search і інші додатки за замовчуванням або в якості ексклюзивних опцій.

Комісія стверджувала, що ця практика блокувала конкурентів на ринку і створила щось, схоже на монополію у величезній корпорації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X