Оновлення Google створило велику проблему для VPN-сервісів

19 квітня 2018, 12:33

Компанія Google змінила свою мережеву архітектуру, щоб заборонити використання своїх доменів для обходу блокування.

Правила змінилися у всіх сервісах Google, це загрожує порушити роботу низки антицензурних інструментів, включно з Signal, GreatFire.org і Psiphon VPN, пише The Verge.

Представник Google сказав журналістам, що зміни були результатом давно запланованого оновлення мережі.

Відео дня

"Використання підставного домену ніколи не було функціоналом Google, але до останнього часу це працювало через особливості нашого програмного забезпечення. Ми постійно оновлюємо мережу і в рамках чергового доповнення відключили цей режим. Повертати його в майбутньому ми не плануємо", - заявив представник Google.

Доменне право дозволяло розробникам використовувати Google в якості проксі-сервера, перенаправляючи трафік на свої власні сервери через домен Google.com. Це особливо важливо для ухилення від цензури на державному рівні, яка може спробувати заблокувати весь трафік. До тих пір, поки служба використовує доменне фронування, всі запити даних усередині країни направляються в Google.com.

Групи захисту цифрових прав вже закликають Google переглянути цей крок.

"Дозвіл для підставного домену означав, що потенційно мільйони людей змогли отримати вільніший інтернет і користуватися своїми правами людини. Ми настійно закликаємо Google пам'ятати про свою прихильність правам людини та свободі інтернету", - сказав Натан Уайт з групи Access Now.

Підписуйтесь на Новое Время в Telegram, Telegram Поглядів та Viber.

Раніше НВ повідомляло, що російський регулятор Роскомнадзор станом на 17 квітня заблокував 15,8 мільйона IP-адрес найбільших хостинг-провайдерів - Amazon і Google.

Також НВ повідомляло, що у користувачів Viber з Росії почали виникати проблеми зі дзвінками в месенджері після початку блокування Telegram. Неполадки з месенджером пов'язують з проблемами на серверах Amazon.

Показати ще новини
Радіо NV
X