Марк Цукерберг відреагував на найбільший витік даних користувачів Facebook

21 березня 2018, 22:38

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг визнав, що в роботі соцмережі були допущені помилки, через що стало можливим незаконне використання даних 50 млн користувачів британською аналітичною компанією Cambridge Analytica.

"Я запустив Facebook і, врешті-решт, відповідаю за те, що відбувається на нашій платформі. Я серйозно підходжу до того, що потрібно зробити для захисту нашої спільноти. Хоча проблема з Cambridge Analytica не повинна повторитися з новими додатками, це не змінює того, що трапилося", - заявив на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Цукерберг пообіцяв внести зміни, які ускладнять стороннім додаткам доступ до інформації користувачів, а також перевірити всі існуючі зовнішні додатки на Facebook на наявність несанкціонованого доступу і використання даних користувачів.

[see_also]

Соціальна катастрофа. Все, що потрібно знати про скандал, який може погубити Facebook

[/see_also]

Зокрема, він описав три конкретних кроки щодо поліпшення безпеки соцмережі. Перший - повний аудит усіх додатків з підозрілою діяльністю. Розробникам, які відмовляться від перевірки, заборонять користування Facebook API.

По-друге, Facebook ще більше обмежить розробникам сторонніх додатків доступ до даних користувачів. Наприклад, доступ розробників до даних буде скасований, якщо користувач не користувався додатком протягом трьох місяців. Під час входу користувача в додаток розробнику буде доступно тільки ім'я користувача, фотографія та адреса електронної пошти.

По-третє, у верхній частині блоку стрічки новин з'явиться інформація про додатки, які використовує користувач. Таким чином Facebook забезпечить простий спосіб блокування доступу сторонніх додатків до даних користувача.

[see_also]

Не тільки Facebook: Cambridge Analytica використовувала українок для політичних провокацій

[/see_also]

Нагадаємо, що навколо соціальної мережі Facebook спалахнув найграндіозніший в історії скандал. Через додаток This is Your digital life, створений професором Кембриджського університету російського походження Олександром Коганом, було зібрано персональні дані 50 млн користувачів. В порушення правил Facebook, дані були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, заснованій мільярдером Робертом Мерсером.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X