Всі бібліотеки світу у вас в кишені. Топ-5 мобільних додатків для читання книг

30 червня 2018, 18:03

Вести суперечки про те, що краще паперова або електронна книжка так само безглуздо, як і сперечатися про музичні смаки, але заперечувати той факт, що в смартфоні можна носити з собою цілу бібліотеку, ніхто не стане. Зібрали для вас список кращих мобільних додатків для читання електронних книг.

Ці програми підтримують «всі» формати книг, але відрізняються інтерфейсом, гнучкістю налаштувань і додатковими можливостями, про які - нижче.

PocketBook Reader

Проста, легка й практична читалка. У ній немає нічого зайвого. Зручне меню читання з налаштуваннями кольору фону, яскравості, контрастності, розміру тексту, шрифтів та відступів. Багато дрібних налаштувань, типу анімації перегортання, орієнтації книги, сортування елементів в контекстному меню (викликається довгим натисканням на слово). Інтерфейс якісно перекладений на українську мову.

Відео дня

Натиснувши в нижній лівий кут, можна налаштувати жести для швидкого доступу до потрібних функцій. Також в PocketBook Reader є цитати, закладки, виділення, зміст, пошук, можна «писати» ручкою та підключити словник.

Приємно здивувала функція читання з регулюванням тембру голосу і його швидкістю. Я змусив робота читати текст українською, російською та англійською мовами і він впорався з завданням на 4+. Не ідеально але дуже близько до ідеального.

Підтримує формати: PDF (Adobe DRM), EPUB (Adobe DRM), DjVu, FB2, FB2. zip, MOBI, DOCX, RTF, TXT, CHM, HTML (basic), CBZ, CBR, СBT.

Без реклами. Просить доступ тільки до файлової системи.

Cool Reader

Напевно одна з найстаріших і одна з найпопулярніших читалок. Зараз її «дерев'яний» дизайн виглядає трохи наївним, але свого часу Cool Reader був справжнім хітом.

В цілому він повторює весь функціонал PocketBook Reader. У ньому є дуже детальні настройки книжкового листа, аж до редагування стилів окремо абзаців, заголовків, тексту і друіх елементів книги.

Cool Reader читає текст голосом вашої операційної системи, тому якщо мова книги відрізняється від системної, то її потрібно переключити в налаштуванях, що трохи незручно оскільки ви можете слухати одночасно кілька книг на різних мовах. Є регулювання швидкості читання, але немає регулювання тембру голосу.

В інтерфейсі є декілька каталогів з сотнями безкоштовних книг.

Підтримує формати: epub (non-DRM), fb2, doc, txt, rtf, html, chm, tcr, pdb, prc, mobi (non-DRM), pml.

Просить доступ до пам’яті смартфона і дзвінків. Без реклами.

ReadEra

Читалка з лаконічним стильним дизайном. Під час першого включення знаходить всі підтримувані книги. ReadEra — найвпорядкованіша бібліотека. У ній є сортування за авторами, списком бажань, списком книг в процесі читання і списком файлів з усіма підтримуваними форматами.

У ній не так багато налаштувань форматування, меню не захаращене, в нього винесені тільки найважливіші елементи: 4 колірних схеми, тип, розмір, жирність шрифту, міжрядковий інтервал і поля.

У ReadEra немає голосового читання.

Підтримує формати: EPUB, FB2, PDF, DJVU, MOBI, DOC, RTF, TXT та CHM.

Просить доступ до пам’яті смартфона. Без реклами.

Moon Reader

Читалка нагадує класичний гуглівський додаток. У ній є синхронізація з хмарними сервісами Dropbox та Google диск, а також каталоги Feedbooks і WebNovel і Project Gutenberg. Останній це громадська ініціатива, яка займається оцифруванням, архівуванням і поширенням культурно значущих творів.

Сторінку книжки можна дуже довго і детально форматувати, від тексту (варіації зі шрифтами і кольорами) до редагування розміру відступів, міжрядкових інтервалів та індивідуального налаштування жестів для навігації по книзі і меню. Текст можна позначити маркерами різних кольорів, залишати до нього коментарі і додавати в закладки.

В меню є зручна кнопка «повернутися до читання», яка з будь-якої локації додатку переносить в останню книгу.

В Moon Reader немає функції читання вголос.

Підтримує формати: epub, pdf, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip і OPDS

Просить доступ до пам’яті смартфона. Є реклама (з’являється щоразу, коли виходиш з книжки, дуже дратує). Pro-версія без реклами 140 гривень.

eReader Prestigio

Читалка від виробника планшетів Prestigio. Її дизайн і функціонал нагадує PocketBook Reader. Налаштування форматування тексту мінімальні: колірна схема, розмір тексту і розмір полів. Серед інших рідерів її виділяє величезна інтегрована бібліотека з 48 тисячами безкоштовних книг на 25 мовах.

Є режим читання вголос, а такoж плеєр для аудіокниг.

Підтримує формати: epub, mobi, pdf, html та txt и Adobe DRM.

Вимагає тільки доступ до пам’яті смартфона. Є реклама і платна версія без реклами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X