А як же реферати? У Китаї заблокували Вікіпедію всіма мовами

15 травня 2019, 16:00

Китайська влада повністю заборонили інтернет-енциклопедію Wikipedia, заблокувавши доступ до сайту всіма мовами

Раніше жителям країни заборонялося переглядати китайську версію, а також окремі сторінки, такі як "Далай-лама" або "різанина на Тяньаньмень", пише Time.

За даними Дослідницької групи по інтернет-цензуру "Відкрита обсерваторія мережевих перешкод" (OONI), цей блок існує з кінця квітня. Фонд Вікімедіа заявив, що він не отримав жодного повідомлення про цензуру.

Відео дня

Таким чином, Wikipedia виявилася в списку заборонених сайтів разом з Google, Facebook і LinkedIn, Twitter та інших. Щоб отримати до них доступ, користувачі використовують віртуальні приватні мережі та VPN для обходу цензури.

У рейтингу Всесвітнього індексу свободи преси "Репортерів без кордонів" за 2019 рік Китай зайняв 177 місце з 180 проаналізованих країн. Згідно з окремими дослідженнями, проведеними контрольною групою, в Китаї цензура діє не тільки на місцевому рівні. КНР також намагається стримувати критику в іноземних ЗМІ та поширювати пропаганду.

Додамо, доступ до ряду іноземних сайтів з території КНР обмежується в рамках проекту "Золотий щит" (так званий Великий китайський фаєрвол). Веб-сторінки фільтруються за ключовими словами, пов'язаними з державною безпекою. Іноземні пошукові машини, що працюють в Китаї, включаючи Google, Yahoo і Bing, також фільтрують результати пошуку.

Сайти, розташовані в самому Китаї, проходять в Міністерстві промисловості та інформаційних технологій реєстрацію, яка дозволяє виявити автора незаконного вмісту. Вікіпедію в Китаї забороняли і раніше. Причому заборона була встановлена китайським урядом під приводом "боротьби з пропагандою насильства в засобах масової інформації".

Показати ще новини
Радіо НВ
X