Як я сходив в Amazon Go - особистий досвід українця у Сіетлі

24 січня 2018, 13:00

Відразу ж в день відкриття "магазину без продавців" від американського гіганта електронної торгівлі наші земляки випробували його роботу. І залишилися задоволеними.

Іван Прокіпчук, 27-річний мешканець Тисмениці, який працює в івано-франківській IT-компанії [bvblogic], перебуває у відрядженні у Сіетлі. Разом зі своїм знайомим, Андрієм Сагайдаком із Microsoft, він вирішив відвідати Amazon Go у день відкриття. Своїми враженнями він поділився з редакцією НВ.

Відео дня

Оскільки обидва українця на момент відкриття Amazon Go перебували в Сіетлі, і вони активно користувалися раніше послугами цієї компанії, то їм захотілося випробувати нову технологію на собі. У день відкриття, звісно ж, у Amazon Go був великий наплив відвідувачів, розповів Прокіпчук.

Відразу ж при вході в крамницю визначився один мінус. "Якщо ви забули телефон або він розрядився, то в Amazon Go ви не потрапите", - зазначив він. Інших мінусів обидва українця не знайшли.

Потрапивши всередину, вони мали змогу переконатися, що створена Amazon технологія працює "на ура". Хлопці навмисне знімали декілька разів товари з поличок і ставили їх назад. Декілька разів обійшли крамницю, передавали товари з рук в руки, повертали їх на місце. Очікування, що якийсь один обраний товар з’явиться в "кошику" – в програмі на смартфоні – відразу в обидвох не справдилися. "Ми хотіли переконатися, наскільки уважно система відслідковує наші дії. Коли ми вже відійшли від магазину метрів на п’ять, нам прийшло повідомлення, що ви придбали те й те. Все чудово", - описав процедуру купівлі в Amazon Go наш земляк. Разом зі знайомим вони придбали сувенірну чашку та банку Старбакса. Ціни в Amazon Go такі самі, як і всюди, "один до одного".

Серед назаперечних переваг Іван Прокіпчук назвав відсутність черг: "Це круто, якщо ти працюєш в офісі і в тебе нема багато часу для походу в магазин. Ти взяв з полиці, що тобі потрібно, і побіг. Не потрібно з кимось спілкуватися, чекати в черзі". Окрім цього в Amazon Go є кухня. Можна купити суп чи сендвіч і перекусити в маленькому кафетерії.

Ще один великий плюс – не потрібно шукати здачу чи банківську картку. "Ти просто на вході просканував телефон, поставив його в кишеню і все. Потім взяв, що до вподоби, і вийшов. Це настільки мобільно, настільки все швидко – для сучасної людини це круто", - описав свій похід в Amazon Go працівник івано-франківської IT-компанії. За його словами, такий самий принцип діє у метро, коли проходиш через пропускні пункти. Гроші автоматично знімаються з твоєї картки, яка "прив'язана" до Amazon.

Процес покупки пройшов "на ура", розповів Іван Прокіпчук, який відвідав Amazon Go у день відкриття

"Це круто. Я досі в такому захопленні від цього всього. Там (в Amazon Go - НВ) вся стеля у сенсорах, їх дуже багато по всьому магазину. Вони направлені як на людей, так і на полички з товаром. Думаю, майбутнє – за такими технологіями", - переконаний Іван Прокіпчук.

Показати ще новини
Радіо НВ
X