Індонезія готується заблокувати Facebook після скандалу з витоком даних

3 квітня 2018, 12:58

Міністр зв'язку Індонезії Рудіантара пригрозив закрити доступ до платформи, якщо доведуть, що Facebook використовуються для впливу на майбутні вибори в Індонезії.

Крім того, від соцмережі зажадали надати звіт про співпрацю з британською компанією Cambridge Analytica, пише Mashable.

"Якщо я повинен буду закрити їх, тоді я це зроблю", - сказав журналістам Рудіантара.

Відео дня

Оскільки президент країни Джоко Відодо збирається почати свою кампанію з переобрання, проблеми ростуть в тій мірі, в якій соціальні ЗМІ можуть впливати на виборців, відповідно до передбачуваного втручання Росії на виборах в 2016 році в США.

"Якщо ви не можете керувати своєю платформою, щоб підтримувати стабільність Індонезії, це означає, що ваш намір перебувати в Індонезії - це не для бізнесу, це для чогось ще", - додав Рудіантара.

Подібне блокування буде досить неприємна для Facebook, оскільки Індонезія є значною частиною призначеної для користувача бази соціальної мережі. За даними Statista, кількість користувачів Facebook в країні досягає 130 мільйонів. Це четвертий показник серед країн світу.

Додамо, в ряді країн світу держава змусило місцевих інтернет-провайдерів закрити користувачам доступ до соціальної мережі. До цих держав належать: Північна Корея, Бірма, Китай, Іран, Куба і Туркменістан. Що стосується Індонезії, то в цій країні з 2016 року заблокований сервіс знайомств Tumblr.

Нагадаємо, навколо соціальної мережі Facebook спалахнув найграндіозніший в історії скандал. Дані 50 млн користувачів соцмережі були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, яка допомагала в президентській кампанії Дональда Трампа.

На тлі скандалу капіталізація Facebook скоротилася на 58 мільярдів доларів.

Пізніше з'явилася інформація, що Facebook нібито таємно збирає дані власників Android-пристроїв про їх дзвінки і SMS-листування.

Представники Facebook підтвердили, що дійсно збирають цю інформацію, але тільки від тих користувачів, які дали дозвіл.

Показати ще новини
Радіо NV
X