Google присвятив дудл мікробіологові Роберту Коху

10 грудня 2017, 10:50
10 грудня Google присвятив дудл вченому Роберту Коху, який в цей день в 1905 році був удостоєний Нобелівської премії з фізіології і медицини

На головній сторінці пошуковика зображені скибочки картоплі, за допомогою яких вчений вивчав бактерії, розповідають творці дудла в офіційному блозі Google.

Роберт Кох розробив декілька нових методів в дослідженні мікробів і відкрив бацили сибірської виразки, холерного вібріона і туберкульозної палички. Крім того, Кох був першим, хто почав фарбувати бактерії. Портрет вченого в новому дудл нагадує саме про фарбування культур бактерій.

Відео дня

Саме Кох вперше побачив збудника туберкульозу - туберкульозну паличку, яку також називають паличкою Коха. Також вчений виділив продукт життєдіяльності паличок - туберкулін і навіть ввів його собі, щоб зрозуміти, чи допомагає туберкулін впоратися з хворобою. Відкриття туберкуліна призвело до створення всім відомої "проби Манту".

"Розвиваючи багато з основних принципів і методів сучасної бактеріології, він надихнув нове покоління вчених і "мисливців за мікробами", почав золотий вік бактеріології. Протягом цього золотого віку, вчені виявили мікроорганізми, які викликали 21 різне захворювання", - пишуть автори Doodle.

Спочатку для роботи Роберт Кох використовував скибочки картоплі, на яких створював для бактерій сприятливе середовище. Пізніше його асистент Юліус Петрі винайшов спеціальний лабораторний посуд, названий на його честь. Саме чашка Петрі стала аналогом великої літери G в новому дудлі.

Додамо, що дудл доступний в Північній Америці, Індії, Австралії, Бразилії, Чилі, Україні, Японії, Північній Африці, Росії та деяких країнах Європи. При цьому в Британії, Франції, Іспанії та Португалії зображення не змінилося, а в Італії Google 10 грудня вшановує лауреата Нобелівської премії з літератури Грацію Деледду.

Раніше НВ повідомляло, що 4 грудня Google присвятив інтерактивний дудл ювілею мови програмування для дітей. Інтерактивну гру для стартової сторінки пошукового сервісу створювали команди Google Doodle, Google Blockly і дослідники з Массачусетського технологічного інституту.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X