Facebook звинуватили в незаконному зборі даних про дітей

5 жовтня 2018, 15:08

Коаліція груп із захисту прав дітей звинуватила компанію Facebook в незаконному зборі даних про дітей за допомогою мобільного додатку Messenger Kids.

Групи стверджують, що Facebook порушує федеральний закон, оскільки він не отримує згоди батьків про збір даних, повідомляє Daily Mail.

Згідно зі скаргою, Messenger Kids не відповідає вимогам закону, оскільки не намагається гарантувати, що особа, що створює обліковий запис для дітей і дає згоду на збір своїх даних, є фактичним батьком. Насправді, хтось може створити абсолютно новий, вигаданий аккаунт і відразу ж підтвердити дані дитини.

Відео дня

"Наше власне тестування показує, що неважко створити фальшивий обліковий запис, який може схвалити користувача Messenger Kids. Ми створили абсолютно новий обліковий запис Facebook для вигаданого 18-річного. Потім ми використовували цей обліковий запис для підтвердження вигаданого користувача Messenger Kids. Весь процес зайняв п'ять хвилин", - йдеться в скарзі.

Компанія Facebook заявила, що не показує рекламу на Messenger Kids і не збирає дані для маркетингових цілей, хоча збирає деякі дані, які, за її словами, необхідні для запуску служби.

"В той час, як є докази того, що надмірне використання соціальних мереж негативно впливає на благополуччя дітей і підлітків, Facebook намагається залучити дітей до п'яти років. Вони розповідають батькам, що Messenger Kids призначений для безпечного використання дітьми, але він навіть не відповідає базовим вимогам закону про конфіденційність", - заявив виконавчий директор CCFC Джош Голін.

Facebook запустив Messenger Kids в грудні минулого року в iOS і з тих пір месенджер розширився до пристроїв Android і Amazon і вийшов за межі США: в Мексику, Канаду та інші країни. Він призначений для дітей віком до 13 років, у яких технічно не може бути акаунтів Facebook, хоча насправді таких акаунтів досить багато.

Раніше НВ повідомляло, що Facebook видалила кілька десятків рекламних публікацій, в яких фігурувала абревіатура ЛГБТ (лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери) через те, що вони нібито були політичними. Зазначено, що це не єдиний випадок, - подібне траплялося з декількома громадськими центрами ЛГБТ в Каліфорнії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X