Десять можливостей вашого Android-смартфона, про які ви не знали

29 грудня 2018, 18:01

В Android вбудовано стільки функцій, що про всі знати просто неможливо. НВ розповідає про найкорисніші з них.

Якщо ви думаєте, що користуєтеся функціоналом свого смартфона на 100%, ось 10 доказів того, що ні.

Голосовий помічник Google

Ця функція перетворить ваш смартфон в голосовий помічник Google Home. Його можна попросити включити музику, розповісти прогноз погоди, знайти рецепт, цікавий факт, відправити повідомлення, зробити дзвінок, запис в календар і виконати ще десятки команд.

Відео дня

Для того щоб його активувати потрібно зайти в Налаштування-Система і Пристрій-Додатково-Мова і введення-Голосове введення і активуйте функцію Voice Match. Щоб її активувати у вас повинна бути обрана англійська або російська мови введення. З українською асистент Google поки не працює.

Перетворити телефон в пульт

Якщо у вашому смартфоні є інфрачервоний модуль, ви можете перетворити його на пульт керування для телевізора, кондиціонера, проектора або будь-якої іншої техніки у вашому домі. Все що потрібно, це встановити додаток з категорії Remote Control. У ньому потрібно вибрати тип і модель пристрою. Знайомий використовував його, щоб вмикати й вимикати кондиціонер в номері готелю.

Віддалений доступ до комп'ютера та інших пристроїв на Android

Для того, щоб керувати комп'ютером або іншим пристроєм зі смартфона потрібно встановити на них надбудову Віддалений доступ Google, залогінитися під своїм обліковим записом та встановити захисний пін-код. Далі потрібно встановити на смартфон Віддалене керування Chrome і користуватися сервісом. До комп'ютера або смартфону можна під'єднатися в будь-який момент. Відкривати для цього програму, в як TeamViewer не потрібно.

Захист паролем або відбитком пальця окремих додатків

Ви можете захистити графічним ключем або відбитком пальця будь-який додаток в смартфоні. Для цього потрібно зайти в Налаштування-Екран блокування і пароль-Керувати відбитками пальців і активувати Захист програм.

Повертаємося назад в корінь Налаштувань, в блоці Додатки знаходимо Захист програм, вибираємо додатки, які хочемо захистити і встановлюємо на них графічний ключ. У різних смартфонах в залежності від оболонки пункти налаштувань можуть відрізнятися, але вони знаходяться приблизно в одних і тих самих місцях.

Тепер після розблокування екрану при кліку на них у вас будуть питати графічний ключ або відбиток пальця.

Гостьовий режим

Якщо вашим смартфоном користуєтеся не тільки ви, і ви хвилюєтесь за приватну інформацію або просто хочете обмежити доступ дитині до деяких функцій. В Android є функція-аналог гостьового режиму в Windows. У Налаштуваннях в блоці Система і безпека виберіть гостьовий режим. Він створить чистий робочий стіл, який можна налаштувати для гостя і робота в ньому ніяк не вплине на ваш основний профіль. Ваші файли також не будуть йому доступні.

Профіль адміністратора можна захистити відбитком або паролем.

Довірені місця

Ви можете вибрати безпечні локації, в яких ваш смартфон не буде питати пароль для розблокування. Наприклад будинок або роботу.

Для того щоб додати місця зайдіть в Налаштування-Безпека-Smart Lock-Довірені місця і додайте локації.

Який додаток найсильніше садить вашу батарею

Не знаєте чому швидко сідає телефон. Просто подивіться. В налаштуваннях батареї є статистика того, як довго на одному заряді живе ваш смартфон, яка програма і який модуль найбільше посадив акумулятор. Також в ньому можна налаштувати режим економії енергії і режим автоматичного вимкнення і пробудження.

Зручне коритування однією рукою

Не дотягуєтеся пальцем однієї руки до потрібної іконки? Цю проблему великих дисплеїв вирішує функція Керування однією рукою. Вона програмно зменшує дисплей, щоб ним було зручно користуватися, наприклад, однією рукою в транспорті.

Активувати її можна в Налаштуваннях системи і пристроїв-Додатково-Керування однією рукою. Також можна вибрати розмір зменшеного дисплея.

Записати все, що відбувається на екрані

У багатьох прошивках Android є вбудована функція запису екрану. Якщо у вас "чистий" Android, її можна завантажити в Google Play, наприклад, AZ Screen Recorder.

Цю функцію можна знайти у спливаючому верхньому меню екрану або в папці зі стандартними додатками-інструментами.

Запис розмови

На відміну від iOS, в яку принципово не хочуть додавати запис розмов, в Android ця можливість додана за замовчуванням. Під час виклику знайдіть кнопку запис і натисніть її. Коли абонент візьме трубку, запис почнеться. Дуже зручно, коли потрібно запам'ятати деталі важливої розмови, а записати на папір немає можливості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X