Не злетів. Творець Android продає бренд смартфонів Essential - ЗМІ

25 травня 2018, 12:33

Творець Android Енді Рубін розглядає можливість продажу стартапу Essential і скасував розробку нового смартфона марки.

Стартап найняв фірму Credit Suisse Group AG для консультування по потенційний продаж, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела всередині компанії.

Раніше стартап Essential зібрав близько $300 мільйонів від декількох інвесторів, включаючи Amazon.com Inc., Tencent Holdings Ltd. і Redpoint Ventures. За словами людей, стартап витратив більш ніж $100 мільйонів на розробку своїх перших продуктів, близько третини грошей, які він залучив для створення компанії. За даними аналітика компанії Equidate, стартап оцінювався приблизно в $900 млн.

Відео дня

55-річний Рубін, який займається розробкою телефонів майже 20 років, нібито розіслав працівникам листа, в якому повідомив про пошук інвесторів і можливий продаж компанії. Він уточнив, що Essential не планує закриватися.

"У нас завжди є кілька продуктів в розробці в один і той же час, і ми приймаємо рішення скасувати деякі на користь тих, які ми вважаємо хітами. Ми докладаємо всі наші зусилля до наших майбутніх продуктів", - написав Рубін в своєму блозі.

Essential розглядає продаж всієї компанії, включаючи патенти та пристрої, створені проектом: смартфона, пристроїв для розумного будинку та знімного модуля-камери. Компанія також може найняти стороннього виробника для випуску пристроїв під брендом Essential.

Внутрішні проблеми Essential вже призвели до серйозного відтоку кадрів, багато інженерів і програмістів покинули компанію. Зокрема, про вихід з компанії вже оголосили віце-президент Essential по маркетингу Брайан Уоллес і Джо Тейт, який відповідав за розробку апаратної начинки.

Раніше НВ повідомляло, що в березні 2018 року виробник смартфонів Essential оформив патент на камеру смартфона, яку можна буде розмістити під екраном. Патент описує багатошаровий дисплей з камерою, в якій "по суті прозора область дозволяє світлу зовні досягати камери для запису зображення". Патент вказує на потенційне розташування, в якому камера встановлена ​​за РК-дисплеєм.

Показати ще новини
Радіо НВ
X