$7,5 млрд. Компанія Microsoft оголосила про придбання сервісу Github

4 червня 2018, 17:20

Microsoft придбала найбільший онлайн-сервіс для зберігання і поширення вихідного коду IT-проектів GitHub. Сума угоди склала $7,5 млрд.

При цьому Github "буде працювати незалежно і залишається відкритою платформою", повідомляється в офіційному блозі Microsoft.

Коментуючи гучну угоду, глава Microsoft Сатья Наделла підкреслив, що компанія "буде розширювати можливості розробників на кожному етапі життєвого циклу розробки - від ідеї до спільної роботи і розгортання в хмарі. Розробники будуть як і раніше мати можливість використовувати мови програмування, інструменти та операційні системи за власним вибором ".

Відео дня

Microsoft зможе інтегрувати GitHub в екосистему своїх проектів - наприклад, підключити його до свого хмарного сервісу Microsoft Azure і дати можливість розробникам швидко запускати свої проекти в хмарі. Сатья Наделла запевнив, що "розробники зможуть розгорнути свій код на будь-якій хмарі і на будь-якому пристрої".

Відзначається, що компанія GitHub зі штаб-квартирою в Сан-Франциско є найбільшою в світі платформою для зберігання і розповсюдження вільного програмного забезпечення. Послугами платформи користуються більш 28 млн розробників ПЗ, які зберігають тут понад 80 млн вихідних кодів своїх програм.

"Найголовніше, ми визнаємо відповідальність, яку ми приймаємо до цієї угоди. Ми прагнемо стати керуючими спільноти GitHub, яке збереже свій ідеал розробника, буде працювати незалежно і залишиться відкритою платформою. Ми завжди будемо прислухатися до відгуків розробників і інвестувати як у основи, так і в нові можливості", - підкреслив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла.

Новим CEO GitHub стане віце-президент Microsoft Нет Фрідман. У Microsoft він буде підкорятися главі підрозділу Microsoft Cloud і AI Group виконавчому віце-президенту Скотту Гатрі. Поточний CEO сервісу Кріс Ванстрас стане технічним радником Microsoft.

Строго кажучи, угоду ще мають схвалити відповідні інстанції. Формальне закриття угоди має відбутися наприкінці календарного року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X