Велика стіна. Китай навчить російських чиновників правильному контролю за інтернетом

8 червня 2019, 12:29

На сайті президента Росії з’явився документ, в якому йдеться про співпрацю Росії і Китаю в сфері регулювання інтернету.

Як передає видання Популярна Механіка, в одному з документів на сайті президента Росії йдеться про співпрацю з Китаєм у сфері цензурування інтернету, а точніше про «обмін досвідом та спільної діяльності з правового регулювання інформаційного простору в глобальній Мережі».

Відео дня

Повідомляється, що країни будуть «розширювати контакти з питань міжнародної інформаційної безпеки, посилювати заходи щодо захисту безпеки і стійкості функціонування критичної інформаційної інфраструктури».

Інформація про співпрацю країн у сфері регулювання інтернету з'явилася після зустрічі президента Росії Володимира Путіна з генсеком компартії КНР Сі Цзіньпіном на економічному форумі в Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, в Китаї з початку 2000-х діє система «Золотий щит», яка блокує доступ до більшості західних сайтів, враховуючи соцмережі, месенджери, відеохостінги, ЗМІ та інші ресурси. Через це в країні з'явилися свої аналоги Facebook, Google, YouTube, Instagram і т. і.

Як вже писало НВ, місяць тому Путін підписав закон про створення в Росії суверенного інтернету. Документ набуде чинності з першого листопада 2019-го, а окремі його положення - наприклад, впровадження національної системи доменних імен DNS - тільки з початку 2021-го.

У мережі скептично ставляться до створення в Росії аналогічної системи цензурування інтернету, як в Китаї, оскільки російська сторона не має для цього необхідних ресурсів і технічних засобів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X