Закон для роботів? В Європарламенті готують правила управління штучним інтелектом

22 жовтня 2020, 12:09

У парламенті ЄС заявили про підготовку першого набору правил для управління можливостями і загрозами штучного інтелекту. Політики заснували комітет для аналізу впливу ШІ на економіку ЄС.

В Європарламенті повідомили про підготовку першого набору правил для управління ШІ, — нове законодавство має «стимулювати інновації, забезпечити безпеку і захист цивільних свобод» при використанні подібних систем.

Відео дня

Представники парламенту ЄС впевнені, що ці правила «управління можливостями і погрозами ШІ» мать зміцнити довіру до ШІ, регламентувати управління його впливом на людей, суспільство і економіку.

У повідомленні зазначено, що Європейська комісія хоче збільшити приватні та державні інвестиції в технології штучного інтелекту до 20 млрд євро на рік.

Зараз країнами з найбільшою кількістю патентів додатків з використанням ШІ є США і Китай. В Європарламенті впевнені, що ШІ дозволить створити близько 60 млн нових робочих місць по всьому світу до 2025-го.

«Європі необхідно розробити ШІ, який заслуговує на довіру, виключає упередження і дискримінацію і служить загальному благу, забезпечуючи при цьому процвітання бізнесу, промисловості та економіки», — заявив голова нового комітету з аналізу впливу ШІ на економіку ЄС Драго Тудораче.

Відомо, що у парламенті ЄС готують регламент використання ШІ відразу у декількох сферах, враховуючи:

 — цивільне і військове використання ШІ (комітет з правових питань);

 — ШІ у освіті, культурі та аудіовізуальному секторі (комітет з культури та освіти);

 — використання ШІ у кримінальному праві (комітет цивільних свобод).

Нагадаємо, кілька тижнів тому на сайті The Guardian вийшла колонка, повністю написана штучним інтелектом.

Головна думка цього тексту полягає у тому, що ШІ не хоче шкодити людям, і він буде противитися будь-яким наказам завдати шкоди людству.

Нейромережа написала, що люди можуть і далі «займатися своїми звичайними справами — наприклад, війнами і ненавистю по відношенню один до одного», а сам робот не збирається у це втручатися.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X