Наркотик ХХІ сторіччя. Чому виробники електрокарів раптово зіткнулися з нестачею літію і чим це загрожує

23 вересня, 07:03
Виробництво батарей для електрокарів (Фото:myev.com)

Виробництво батарей для електрокарів (Фото:myev.com)

Виробники повністю електричних авто переживають важкі часи через волатильність ринку сировини та неможливість задовольнити високий споживчий попит. Як це може вплинути на розвиток електрокарів?

Попри тотальну електрифікацію, автовиробники не очікували, що попит на електрокари значно перевищує пропозицію.

На додаток до нестачі деяких комплектуючих та затримки поставок мікропроцесорів, компанії також зіткнулися з подорожчанням сировини для акумуляторних батарей. Саме акумулятори були і залишаються однією з найуразливіших і найскладніших ланок у ланцюжку виробництва електрокарів.

Відео дня

Залежно від типу батарей інженери можуть використовувати літій, кобальт, марганець, графіт, мідь та інші матеріали для створення акумуляторів.

Деякі з цих матеріалів видобуваються лише у певних країнах, і цей видобуток пов'язаний із нелегальною діяльністю, експлуатацією дітей, зараженням навколишнього середовища токсичними речовинами тощо.

Сьогодні експерти дають невтішні прогнози щодо дефіциту ключових матеріалів для виробництва електрокарів у найближчі роки. Не враховуючи навіть наростаючу проблему утилізації батарей, яка ставить під загрозу концецію "зелених" авто.

НВ розібрався, що не так з ринком сировини для акумуляторів повністю електричних авто і як це може вплинути на плани виробників відмови від ДВЗ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X