NASA випробує безпілотник для роздачі інтернету 5G

12 березня 2019, 09:01

Японський технологічний гігант SoftBank в партнерстві з NASA і американською аерокосмічною компанією AeroVironment створив масивний безпілотник Hawk 30 для роздачі інтернету.

Апарат Hawk 30 буде мати вигнуту конструкцію "літаючого крила". Працювати безпілотник буде на сонячній енергії, пише Spectrum .

Заявки, подані в Федеральне авіаційне управління і Комісію з цінних паперів і бірж, показують, що новий Hawk матиме 10 електричних двигунів і робочу висоту більше 20 кілометрів.

Відео дня

Відповідно до "Угоди про космічний акт", підписаним з NASA в листопаді, безпілотник вперше може піднятися в повітря вже на цьому тижні. Первісна угода з NASA охоплює серію льотних випробувань протягом наступних трьох місяців на висоті до 3 кілометрів.

Документи підтверджують, що AeroVironment буде випробовувати безпілотник в Каліфорнії, недалеко від дослідницького центру Armstrong на базі ВПС Едвардс, а також на невеликому острові Ланаї на Гаваях. "Випробування будуть стосуватися інтеграції приймачів на різних висотах в сонячному середовищі", - йдеться в одній з заявок.

"Протягом багатьох років ми повністю усвідомлювали неймовірну цінність безпілотних авіаційних платформ HALE для незліченних організацій і мільйонів людей в усьому світі завдяки дистанційному зондуванню та підключенню інтернету речей наступного покоління", - сказав Вахід Наваб, генеральний директор AeroVironment.

Це не перший дрон, мета якого полягатиме в поширенні інтернету: до нього це намагався зробити прототип AeroVironment - Helios. У 2001 році він пролетів на висоті 28 кілометрів, але через два роки зазнав аварії в Тихому океані. Соцмережа Facebook також займалася розробкою свого безпілотника на сонячних батареях, який називався Aquila.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Facebook працює над створенням супутників для роздачі інтернету з орбіти з використанням радіосигналів міліметрового діапазону. Представники Facebook підтвердили, що робочою назвою для супутника є Athena.

Згідно з документами, отриманими за запитами завдяки закону Freedom of Information, соціальна мережа працює над інтернет-супутником, який "ефективно забезпечить широкосмуговий доступ до віддалених районів по всьому світу".

Показати ще новини
Радіо НВ
X