Урановий диск. Вчені відкрили новий тип магнітів

8 лютого 2019, 14:42

Американські фізики виявили, що одне із з'єднань урану і сурми виявилося унікальним магнітним матеріалом.

Такі магніти повинні підвищити продуктивність технологій зберігання даних на дисках, повідомляє Science Daily .

Для нового магніту характерний стійкий магнетизм на основі синглетних станів при високій температурі. У такому поєднанні магнітне поле постійно з'являється і зникає на відміну від стандартних магнітних тел. Потенційно такими пристроями легше управляти, завдяки чому можна створювати нові пристрої для запису інформації.

Відео дня

"В даний час проводиться багато досліджень по використанню магнітів і магнетизму для поліпшення технологій зберігання даних. Синглетні магніти повинні мати більш раптовий перехід між магнітною і немагнітною фазами. Вам не потрібно робити стільки, щоб матеріал переключався між немагнітним і сильно магнітним станами, що може бути корисним для енергоспоживання", - пояснює Ендрю Рей, доцент кафедри фізики в Нью-Йоркському університеті, який очолював дослідницьку групу.

Можливо, що ці характеристики можуть допомогти з вузькими місцями продуктивності і дозволяють краще контролювати інформацію, що зберігається в магнітному полі.

Експериментуючи з екзотичними матеріалами, вчені з університету Нью-Йорка виявили дивні магнітні властивості у комбінації урану і сурми. Автори роботи виявили, що з'єднання USb2 містить критичні компоненти для цього типу магнетизму - зокрема, квантово механічне властивість, зване Hundness, яка визначає, як електрони генерують магнітні моменти.

"Цей матеріал був справжньою загадкою протягом останніх декількох десятиліть - способи, якими магнетизм і електрику спілкуються один з одним усередині нього, як відомо, були химерними і тільки починають набувати сенс з цієї нової класифікації", - зазначає Лін Мяо, постдокторант університету Нью-Йорка і перший автор статті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X