Польоти на Місяць переносяться. Український стартап друкує деталі для зброї на 3D-принтерах

21 квітня, 11:48
Український стартап на війні (Фото:Lunar Research Service)

Український стартап на війні (Фото:Lunar Research Service)

Український стартап Lunar Research Service, який розробляє наносупутники, поділився своїми технологіями для потреб ЗСУ. Компанія також планує відправити свої пристрої на Місяць.

Прямо перед початком війни в Lunar Research Service планували передати свої перші наносупутники спонсорам із Kickstarter.

Проте вторгнення РФ в Україну змінило плани команди, і тепер київський стартап допомагає ЗСУ своїми технологіями.

Відео дня

Технічний директор компанії Дмитро Хмара розповів, що Lunar Research Service вже передала українським військовим близько 17 тис. супутникових акумуляторів для живлення ліхтарів, радіопередавачів та іншого обладнання.

А китайські модулі телекомунікації з датчиками GPS у військових безпілотниках замінили на аналогічні пристрої Lunar Research Service, щоб знизити ризик перехоплення. Український стартап уже використав ці модулі у своїх стратостатах.

Повідомляється, що готові партії наносупутників вже не дійдуть до замовників, - їх розібрали на компоненти і передали військовим.

Компанія друкувала частину компонентів наносупутників на 3D-принтерах, і тепер вони також переформатувалися на виробництво деталей для зброї.

Деякі члени команди Lunar Research Service приєдналися до загонів територіальної оборони та кібервійськ України.

«Наш інженер з моделювання Тарас Мощанський сидить у траншеї з пістолетом, штангенциркулем та ноутбуком. У перервах між ротаціями він моделює апгрейди для старих радянських АК-74, які ми друкуємо на наших 3D-принтерах», - каже Хмара.

Компанія, як і раніше, планує відправити свої пристрої на Місяць: у Lunar Research Service працювали над технологією, яка допомогла б місяцеходам пережити холодну ніч на земному супутнику.

Ця технологія привернула увагу японської компанії ispace, яка планує відправити місяцехід на Місяць 2024-го.

Показати ще новини
Радіо НВ
X