NASA знову летить на місяць. Скафандри для астронавтів розроблять приватні компанії

3 червня 2022, 13:52
Скафандри для NASA (Фото:NASA)

Скафандри для NASA (Фото:NASA)

Представники NASA анонсували розробку скафандрів для нової програми з освоєння Місяця Artemis.

У NASA заявили, що розробкою скафандрів займуться приватні компанії Axiom Space і Collins Aerospace, а вартість контракту з ними склала близько $3,5 млрд.

Підприємства також братимуть участь у підготовці та супроводі програми Artemis, яка розрахована до 2034 року.

Відео дня

Фахівці Axiom Space повинні допомогти NASA встановити новий модуль на МКС до 2024 року, який стане основою для незалежної космічної станції та подальших польотів на Місяць.

Дебютна посадка космічного корабля на поверхню природного земного супутника планується у 2025-2026 роках.

Відомо, що нові скафандри для астронавтів будуть максимально легкими та гнучкими, а у їхній розробці візьме участь екіпаж, який готують до відправки на Місяць.

Поточні версії скафандрів NASA вкрай залежать від антропометричних параметрів конкретних астронавтів, за що їх часто критикують. Наприклад, перший вихід у відкритий космос жіночого екіпажу у 2019-му зірвався через нестачу скафандрів потрібних розмірів на МКС.

Нові скафандри замінять так звані «апарати позакорабельної мобільності (EMU)» NASA, перше покоління яких виробили у 1983-му для обслуговування космічних човників та місій на МКС. Ці скафандри розробляли команди ILC Dover та Collins Aerospace.

Після недавнього витоку води у одному зі скафандрів у березні, NASA проводить розслідування, і астронавти не можуть виходити у відкритий космос у цей час.

Нові покоління скафандрів Exploration Extravehicular Mobility Unit (xEMU) для Artemis будуть використовуватися як в умовах мікрогравітації, так і на Місячній поверхні.

Нагадаємо, єдина у історії космічна програма з висадки людей на Місяць — Апполон — діяла у період із 1969-го до 1972-го. За цей час на Місяці відвідали 12 астронавтів NASA, і з того часу люди не висаджувалися на поверхню земного супутника.

Показати ще новини
Радіо NV
X