Біологічне «залізо». Як і навіщо вчені хочуть створити суперкомп’ютер на основі людського мозку

2 березня, 07:02
NV Преміум
Розвиток біокомп'ютерів (Фото:CC)

Розвиток біокомп'ютерів (Фото:CC)

В Університеті Джона Хопкінса досліджують можливість створення біокомп'ютера на основі клітин людського мозку. Передбачається, що це стане справжньою революцією у галузі цифрових обчислень.

Завдяки Neuralink Ілона Маска та іншим подібним проектам ми знаємо, що створення біочипів та впровадження їх у мозок живих організмів є цілком реалістичним.

У перспективі це дозволить розширити здібності людського організму та повернути основні функції життєдіяльності людям з обмеженими можливостями.

Відео дня

Паралельно, у галузі апаратного забезпечення створюють математичні моделі штучних нейронних мереж, які організовані за принципом біологічних нейронних мереж живих організмів.

Новою віхою у розвитку цих ідей мають стати повноцінні біологічні комп'ютери, які працюють як живий організм. Подібні ідеї описували письменники-фантасти у середині минулого століття, включаючи Станіслава Лема у його Summa Technologiae.

Нещодавно вчені з Університету Джона Хопкінса заявили про плани створити «суперкомп'ютер наступного покоління зі справжніми клітинами мозку». Що це означає і до чого може спричинити?

Показати ще новини
X